banner17

Amasra Turistle Taşacak

Bartının tarihi ve doğal güzellikleri ile yurt içi ve yurt dışı turistlerin gözde mekânı olan Amasra bayramdan sonra turist ile taşacak.

Amasra Turistle Taşacak

Bartının tarihi ve doğal güzellikleri ile yurt içi ve yurt dışı turistlerin gözde mekânı olan Amasra bayramdan sonra turist ile taşacak. Edinilen bilgilere göre bayram sonraki otellerdeki rezervasyonların otellerin yüzde 90 nı doldurduğu belirtilmektedir.

Amasra Belediye Başkanı Emir TİMUR bayram sonrasında 50-60 bin turistin bölgeye geleceğini belirtmiştir. Helenistik dönem, Selçuklu dönemi ve Osmanlı döneminden kalma tarihi yapıların olduğunu dile getiren TİMUR ayrıca Amasra’nın doğa güzelliği ile hem dini hem de milli bayramda Amasra’nın tatilciler tarafından her zaman tercih edildiğini belirtmektedir.

Ankara ve çevresindeki insanların yoğun ilgilerine mazhar olan Amasra’nın el değişmemiş koylarının olduğunu ve özellikle Amasra Kalesinin UNESCO tarafından Dünya Miras Listesine alındığını dile getirmiştir. Denize kıyısı olması ve denizlerinin İstanbul kıyıları gibi kirli olmaması nedeni ile çok tercih edildiğini belirten Timur bu sene de bayram sonrasında şehirlerinde şehir nüfusunun 10 katı kadar turist ağırlayacaklarını dile getirmiştir.
 

Safranbolu İle Partnerlik…

Safranbolu tarihi ve kültürel mirası ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Buraya tarihi yerleri gezmek için genel turistlerin sahil ve denizi görmek için de Amasra’ya geldiklerini belirten Timur Safranbolu ile birlikte bayram sonrası turist akınına uğrayacaklarını belirtmektedir. Şehirdeki tüm otellerin şimdiden tamamının hemen hemen dolduğunu belirtmektedir. Önümüzdeki yıllarda daha fazla turisti ağırlamak için daha fazla otel çalıştıracaklarını da ifade etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER