WhatsApp'a GIF Desteği Geldi. Peki GIF Nasıl Yapılır?

Tüm dünyada en çok kullanılan uygulamaların başında gelen Whatsapp, internet kullanarak, mesajlaşma, medya gönderme, sesli ve görüntülü arama yapma imkanı sunan ücretsiz bir uygulamadır.

WhatsApp'a GIF Desteği Geldi. Peki GIF Nasıl Yapılır?

WhatsApp'a GIF Desteği Geldi. Peki GIF Nasıl Yapılır?

Tüm dünyada en çok kullanılan uygulamaların başında gelen Whatsapp, internet kullanarak, mesajlaşma, medya gönderme, sesli ve görüntülü arama yapma imkanı sunan ücretsiz bir uygulamadır. Whatsapp’a Gıf desteği geldi. Peki Whatsapp GIF nedir, nasıl yapılır? GIF, fotoğraf veya videolarınızı animasyonlaştırmak ve daha eğlenceli hale getirmek anlamına gelir. Bu özellik Whatapp’ın son güncelleştirmesinde mevcut. Kullanabilmek için, Whatsapp’ın otomatik güncellemesinin telefonunuza gelmiş olması gerekiyor. Özellikle kurmanız gereken herhangi bir yan uygulamaya gerek duyulmuyor. Sadece gençlerin değil, her yaştan sosyal medya kullanıcısının severek kullandığı bu anismasyonlaştırma özelliği, whatsapp’ı da daha cazip hale getirecek gibi görünüyor.

Whatsapp’ta GIF nasıl yapılır?

Whatsapp’a gelen GIF yapma özelliği sayesinde, videolarınızı kısaltabilir, fotoğraf ve videolarınıza animasyonlar ekleyebilir, kendi GIF’lerinizi yapabilirsiniz, yaptığınız gifleri sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Bu sayede, mesajlaşma sırasında daha eğlenceli vakit geçirebilir, arkadaşlarınızı eğlendirebilirsiniz. Peki GIF yapma özelliği nasıl kullanılır?

  • Öncelikle, telefonunuzda kurulu olan whatapp’ı son sürüm güncellemesini yapın.
  • Ardından gif gönderisi yapmak istediğiniz kişi ile sohbet başlatın.
  • Whatsapp’ta yer alan fotoğraf ve video paylaşmak için yer alan, kamera işaretine basın.
  • Ekran açıldığında sol atta yer alan “ GIF ara” yı seçin.
  • Burada karşınıza kayıtlı olan GIF’ler gelecek ve arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.
  • Eğer kendi GIF’inizi oluşturmak istiyorsanız, 6 saniyenin altındaki videolarınızı paylaşma bölümünde açarak, GIF oluşturabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 02:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER