Opera'da Kullanılan VPN'nin Kapatılacağı Açıklandı

Ülkemiz içerisinde yasaklı sitelere girmek amacı ile kullanılmakta olan Opera VPN, kepenklerini indirme konusunda özel bir karar almış olduğunu açıkladı.

Opera'da Kullanılan VPN'nin Kapatılacağı Açıklandı

Ülkemiz içerisinde yasaklı sitelere girmek amacı ile kullanılmakta olan Opera VPN, kepenklerini indirme konusunda özel bir karar almış olduğunu açıkladı. iOS ile birlikte Android platformları içerisinde boy göstermeye devam eden ve ücretsiz bir şekilde hizmet vermeye devam eden Opera’nın VPN ile ilgili hizmeti, geçmiş olduğumuz sene ücretli servisini resmi bir şekilde duyurmuştu.

Opera VPN'nin Gold sürümü şeklinde sunulmuş olan ve senelik üyelik ile satılmakta olan ücretli servis de artık hiç bir şekilde kullanılmayacak. 30 Nisan 2018 tarihi içerisinde kepenkleri indirme kararı alan VPN servisi, ücretli durumdaki kullanıcılarının mağdur olmaması amacıyla SurfEasy VPN programından bir üyelik hediye etme kararını da resmi olarak açıkladı.

SurfEasy uygulamasında yer alan Ultra paketini sunacak olduğu açıklanan firma, 28 farklı bölgeye sahip ve de tam 5 tane cihaza kadar destek vermekte bulunan bu paketin detayları ise kullanıcılarına mail ile yollanacak.

Opera’nın niçin VPN hizmetini sonlandırmış olduğu daha halen bilinmemekte. Fakat şirketin kullanıcılarını hiç bir şekilde mağdur etmemek amacıyla SurfEasy Ultra hesabını hediye edecek olması çok güzel bir hamle olarak öne çıkıyor.

En son eklemek gerekirse SurfEasy‘nin de Opera’nın  kendi bünyesinde yer almakta olduğunu ve ücretsiz sürümlere bakarsak çok daha güvenli ve çok daha hızlı bir deneyim sunmakta olduğunu belirtmekte yarar var.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim Aktepe
Selim Aktepe - 3 hafta Önce

Opera Tarayıcı da bulunan vpn kapanmasından dolayı birçok işimiz aksayabilir diye düşünüyordum ancak programa yeniden tarayıcıdan vpn açıldığını gördüm. Teşekkürler bilgi için

SIRADAKİ HABER