iPhone’da Daha Uzun Şarj Süresi İçin Facebook’u Silin

Facebook günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelmektedir. Her gün milyonlarca gönderinin gönderildiği bu platformda yer alan bizler ise Facebook’ta olan biten her şeyden haberdar olmak için Facebook uygulamasını iPhone telefonumuza yüklüyoruz.

iPhone’da Daha Uzun Şarj Süresi İçin Facebook’u Silin

iPhone’da Daha Uzun Şarj Süresi İçin Facebook’u Silin

Facebook günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelmektedir. Her gün milyonlarca gönderinin gönderildiği bu platformda yer alan bizler ise Facebook’ta olan biten her şeyden haberdar olmak için Facebook uygulamasını iPhone telefonumuza yüklüyoruz. Lakin unuttuğumuz bir şey var ki bu uygulama şarjımızı inanılmaz derecede hızlı bitiriyor. iPhone’da daha uzun şarj süresi için Facebook’u silin adlı yazımızda sizlere bu konuyu anlatarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Facebook iPhone’unuzun şarj ömrünü ortalama yüzde 20 oranında azaltıyor ve şarjı sömürüyor.

Android Central forumunun yaptığı araştırmaya göre Facebook uygulaması Android cihazlarda pili yaklaşık yüzde 20 civarında kullandığı görülürken, The Guardian gazetesinin benzer bir araştırması da iPhone 6S kullanıcıları üzerinde yapıldı. Sadece Facebook uygulamasının silinmesi ile iPhone’un şarj ömrü yüzde 15-20 civarı arttı.

Pekiyi Facebook uygulamasını silelim de ne yapalım? Telefondan hiç Facebook’a girmeyelim mi?

Elbette ki hayır. Yapacağınız şey aslında çok basit. Telefonunuzdaki Safari tarayıcısını kullanarak Facebook uygulamasını kullanın. Bu sayede yaklaşıkoranında pil tasarrufu elde ederken aynı zamanda internet kotanızda da belli oranda rahatlama hissedeceğinizi göreceksiniz. Eğer Messenger özelliğini aktif kullanıyorsanız sadece Facebook Messenger uygulamasını indirin ve kullanın. Farkı hissedeceksiniz.

Eğer ben Facebook kullanmadan yapamam illa uygulama yüklü olsun derseniz şarj için uygulama senkronizasyonları konusunu gözden geçirip iyi bir ayar yapmanızı tavsiye ederiz.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 04:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
kerem hasır
kerem hasır - 2 hafta Önce

ipohonelarda daha fazla şarj gitmesi için facebok uygulamasını silin çünkü günümüzde çok kullanılmaktadır

SIRADAKİ HABER