banner17

Riva Arazisi, Eylül'de satışta

Galatasaray Spor Kulübü’nün arazisi olan Riva arazisinde ki satışlar, 2018 yılının Eylül ayında satışa başlayacaktır.

Riva Arazisi, Eylül'de satışta

Galatasaray Spor Kulübü’nün arazisi olan Riva arazisinde ki satışlar, 2018 yılının Eylül ayında satışa başlayacaktır. Galatasaray kulübü, bu satışlardan elde edilecek olan gelirin, %80 oranına denk gelmekte olan 760 milyon lirayı, kulüp kasasına koyacaktır. Bu geliri genel itibari ile transferler ve kulübün borçlarına ödeyecek olan sarı-kırmızılı kulüp, ciddi oranda gelir elde etmiş olacak.

Galatasaray Spor Kulübü ile anlaşması bulunan Emlak Konut GYO, kulübün Riva’da bulunan arsasını ihale yolu ile Yılmaz İnşaat’a devretmişti. Bu arsanın boyutu, 1 milyon 76 bin 20 metrekarelik bir alanı kapsamaktadır. Yılmaz İnşaat, bu proje kapsamında yapacakları icraatları dile getirmiştir. Riva’da bulunan bu arsa üzerinde 1400-1500 arası villa, 70-80 dönümlük park alanı, hastaneler, eğitim kurumları, alışveriş mağazaları ve özel ormanlar bulunacaktır.

2018 yılının Eylül ayında satışa çıkması kesinleşen bu projenin metrekare başlangıç fiyatları olarak 7 bin TL olarak kararlaştırıldı. Lansman dönemine özel bir şekilde hazırlanan bu fiyat, elbette ki geçici bir fiyattır. Daha sonraki zamanlarda bu rakamın git gide artacağı öngörülmektedir. Yılmaz İnşaat yöneticisi olan Hakan Yılmaz, Riva’da yer alan bu arsa üzerine dikecekleri villalar hakkında ‘’Türkiye’nin en geniş kapsamlı ve en büyük villa projesi olacağından eminiz.’’ Açıklaması yapmıştı. Projenin yaklaşık 6 yıl içerisinde tamamlanacağını vurgulayan Yılmaz, ‘’Eylül ayı sonrasında geçen birkaç ay içerisinde ön talepleri toplayacağız.’’ Dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER