banner17

Guti, Beşiktaş'a mı geliyor

Türkiye Süper Lig’inin bitmesiyle birlikte takıma yeni oyuncu katmanın planlarından önce Şenol Güneş’in yanına, Guti'yi getirme peşinde.

Guti, Beşiktaş'a mı geliyor

Türkiye Süper Lig’inin bitmesiyle birlikte takıma yeni oyuncu katmanın planlarından önce Şenol Güneş’in yanına tecrübeli bir yardımcı antrenör arayan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman geçen günler de sürpriz bir şekilde futbol tarihinin efsanevi futbolcularından biri olan ve aynı zamanda Beşiktaş’ında eski futbolcusu olan Guti Hernandez’e teklif götürmüştür. Bu teklifin ardından düşünmek için süre isteyen Guti, Başkan Fikret Orman’a İspanya’da görüşmek için randevu talep etti.
 

Yeni sezonda Şenol Güneş’in yanına yardımcı antrenör isteyen Beşiktaş bir çok isim ile irtibata geçse de son olarak hem takımın hem de dünya futbol tarihinin efsaneleri arasında gösterilen Guti karara bağlanmıştı. Bağlanan bu kararın üzerine Beşiktaş Başkanı Fikret Orman kurmaylarıyla birlikte İspanya’ya uçarak 41 yaşındaki İspanyol antrenör ile bireysel olarak görüşmeye gitti.
 

Beşiktaş’tan gittiği günden beri bir gün tekrar geri dönmek istediğini her fırsatta dile getiren Guti, bu teklife olumlu yaklaşmış ve Madrid’de gerçekleşecek olan zirvenin ardından her iki tarafında anlaşacağı tahmin ediliyor. Geçen sezon boyunca eski takımı Real Madrid alt yapı 19 yaş altı teknik direktörlüğünü yapan Guti, antrenörlük mesleğine yavaş yavaş alıştığını biliniyordu. Futbolu bıraktıktan sonra eski takımının alt yapısında tecrübe kazanan Guti, uzun bir aradan sonra ilk defa Madrid’den dışarı çıkarak başka bir takımın yardımcı antrenörlüğü yaparak kendini ispatlamaya çalışacak.


Efsanevi orta saha Guti Herhandez 2010-2012 seneleri arasında Beşiktaş formasını terletmişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER