banner17

KORHAN Artık Görev Yapmaya Hazır

Aselsan şirketi, yakın bir zamanda duyurusunu yaptığı ve ilgiyle karşılanmış olan KORHAN isimli silah kulesiyle alakalı görev beklemekte.

KORHAN Artık Görev Yapmaya Hazır

Aselsan şirketi, yakın bir zamanda duyurusunu yaptığı ve ilgiyle karşılanmış olan KORHAN isimli silah kulesiyle alakalı görev beklemekte.
 
Firma, savunma sistemleri teknolojileri alanı içerisinde kara sistemleri ile birlikte uzaktan komuta edilen silah sistemleri, komuta kontrol ile bilgi sistemleri, tanklarla ilgili sistemler, hava ile füze savunması sistemleri, hava savunması komuta kontrol sistemleri, hava savunma top ile akıllı mühimmat sistemleri,  su altı ve su üstü için deniz sistemleri, torpido ve de su altı sistemleri hususunda ileri teknoloji ürün çözümleriyle alakalı çalışmalar yürütmekte.

Söz konusu alanlar içerisinde ilk önce Türkiye olmak üzre pek çok ülkede kullanılmakta olan ürünler geliştirmeyi sürdüren ASELSAN, gelişmiş olan teknolojiler ve değişmiş olan ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarını aralıksız olarak devam ediyor. Mevcut ürünleri için çeşitli kabiliyetler eklemiş olan Aselsan şirketi, bunun yanı sıra yeni özgün ürünlere de imzasını atmakta.

Geçmiş olduğumuz sene İstanbul ilinde gerçekleştirilen Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF 2017) kapsamında bir dizi yeni ürününü daha tanıtmış olan Aselsan şirketi, geçtiğimiz sürede bu ürünlere yönelik 
olarak çeşitli çalışmalar yaptı.

Firmanın fuar içerisinde en dikkat çekici ürünleri arasında yer alan KORHAN isimli silah kulesi ise bu zaman içerisinde hazır duruma getirilmiş oldu. 

Kara Kuvvetleri Komutanlığının mevcut bütün ihtiyaçları dikkate alınıp geliştirilmesi yapılan KORHAN'ın üretimi amacıyla ihtiyaç ve de tedarik makamlarının ne karar vereceği beklenmekte.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 02:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
burak soylu
burak soylu - 8 ay Önce

aselsan şirketi yaptı gene yapacağını korhan isimli müthiş bir teknoloji eseri üretti kule ile ilgili durumlarda görev bekliyor göreve hazır muhteşem bir icat

yusuf kule
yusuf kule - 8 ay Önce

aselsan şirketinin üretmiş olduğu korhan isimli muhteşem kule tank görev bekliyor muhteşem bir yerli ürün

SIRADAKİ HABER