banner17

Güney Koreli 2 Dev Ar-Ge’de Birleşiyor!

Güney Koreli teknoloji devleri Samsung ve LG, 5G teknolojisinde Ar-ge alanında işbirliği yapacak.

Ekonomi Türkiye
Güney Koreli 2 Dev Ar-Ge’de Birleşiyor!

Güney Koreli teknoloji devleri Samsung ve LG, 5G teknolojisinde Ar-ge alanında işbirliği yapacak. Birlikte araştırma çalışmaları yürütecek olan Samsung ve LG, rakiplerinden daha hızlı ve daha önde ilerlemek için ortak Ar-ge yatırımları yapmayı planlıyor. İki dev halen devam eden 5G Ar-ge sürecini daha da hızlandırmak ve sektörel anlamda hızlı yol katetmek amacıyla güçlerini birleştiriyor. 2 devinde üst düzey yöneticileri tarafından imzalanan uzlaşma bildirisiyle birlikte Samsung ve LG ortak adımlar atarak 5G Ar-ge çalışmalarına bir an önce hız kesmeden başlayacak. Daha gelişim aşamasını tamamlayabilen 5G, veri aktarım hızlarının artmasına, gelişen teknolojiyle artan veri yükünün ve boyutunun daha gelişmiş hızlarla taşınmasına ortam hazırlayacak. Tabiki de artan teknoloji ile birlikte hızlanması ve yenilenmesi gereken internet 5G ile daha gelişmiş bir hâl alacak.

Samsung ve LG Ar-ge Çalışmalarına Hız Kesmeden Başladı!

Dünyanın birçok farklı noktasında Ar-ge çalışmalarını tam gaz sürdüren Samsung, LG’nin Güney Kore’de bulunan operatör ayağı LG U+ ile birlikte ortaklaşa 5G Ar-ge çalışmalarına başlayacak. Hızlı bir şekilde 5G’ye geçişi sağlamak ve sektöre yeni bir soluk getirmek amacıyla hareket edecek devler, yaptıkları ortaklıkla birlikte sektörde söz sahibi olmayı amaçlıyorlar.

2 Dev 5G Ar-Ge Çalışmalarıyla Sektöre Yeni Bir Soluk Getirecek!

5G’ye geçiş konusunda hızlanma ve doping etkisi yaratacak bu ortaklık ile 5G adına büyük adımlar atılacak ve 5G’ye yakın bir sürede geçiş yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER