banner17

Varis Nedir? Nasıl Geçer? Varis'e İyi Gelen 4 bitki

İnsanların birçoğunda zaman içerisinde meydana gelen varis istenmeyen kötü görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özelliklede deri üzerinde meydana gelen yaygın bir sorun olan varisten kurtulmak için sizlere iyi gelen 6 bitki hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Varis Nedir?  Nasıl Geçer? Varis'e İyi Gelen 4 bitki

Varisin ortaya çıkmasındaki asıl neden ise kan akışını düzenleyen damar duvarlarında meydana gelen zayıflamalar olarak bildirilmektedir. Bu yüzden sizlerde varis ile karşı karşıya kaldığınız zamanlarda belirttiğimiz yöntemleri uygulayarak doğal yollardan varisten kurtulma fırsatını yakalamış olacaksınız.

Varisin belirtileri nelerdir?

Öncelikle deri üzerinde meydana gelen bu rahatsızlığın en önemli belirtileri arasında bacaklarda ağrı olduğunu belirtmek istiyoruz. Aynı zamanda deri altında meydana gelmesine rağmen derinin en ince tabakasına kadar çıkan Varis rahatsızlığın da karıncalanma ve ağırlık şeklinde şikayet en çok başvurulan yöntemler arasında yer almaktadır.

Varise neden olan faktörler nelerdir?

Varis genellikle obezite rahatsızlığı bulunan kişiler çok fazla karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda gebe olan kişilerde, ergenlik, doğum kontrol hapları, kabızlık ve vücutta bulunan hormonal değişikliklerden dolayı karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden bu durumlar ile karşı karşıya kaldığınız zamanlarda varisin hayatınıza girme riskinin çok büyük olduğunu belirtmek istiyoruz.

Varisi geçirmenin doğal yoları

Elma Sirkesi

Aslında birçok hastalığa iyi geldiği savunulan elma sirkesinin varise de iyi geldiği açıklanmaktadır. Varis bulunan bölgeye günde 3 defa elma sirkesini masaj yaparak sürerseniz sizlerde bu sorunun yavaşça ortadan kalktığını göreceksiniz. Varis hastalığının tamamen geçtiğini söylemek doğru olmaz ancak varisli bulunan damarların boyutlarında ciddi anlamda bir küçülme meydana gelecektir.

Kırmızıbiber

Bir çay bardağı suya hakiki kırmızıbiberi karıştırarak günde 3 defa aç karnına içmeniz gerekmektedir. Bu 2-3 ay boyunca her gün uygulayarak varisten kurtulma şansını yakalamış olursunuz.

Zeytinyağı

Hakiki zeytinyağı ile varisli bölge üzerine uzun süre masaj yapmadan önce zeytinyağını hafif bir şekilde ısıtmanız gerekmektedir. Bacağınıza masaj yapacağınız zaman sizleri rahatsız etmeyecek derece ısıttıktan sonra sizlerde zeytinyağı ile varislerinizden kurtulabilirsiniz.

Sarımsak

6 diş sarımsağı dilimledikten sonra üstüne 3 tane portakalın suyunu sıkmanız gerekmektedir. Sonrasında iki yemek kaşığı kadar hakiki zeytinyağını da karşımızın içine ekledikten sonra bu karışımı 12 saat boyunca beklettikten sonra varis olan bölge üzerine sürmeniz gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 23:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER