banner17

Erken boşalma neden olur?

Bazı erkeklerin korkulu rüyası olan Erken boşalma neden olur? Sorusunun merak ettiğiniz cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Erken boşalmanın genellikle iki türlü sebepten dolayı ortaya çıktığı uzmanlar tarafından açıklanmaktadır. Bunlardan birincisi psikolojik olabileceğini gibi ikinci türden erken boşalma ise biyolojik sebeplerden kaynaklı olabilir.

Erken boşalma neden olur?

Erken boşalmanın Psikolojik sebepler

Psikolojik sebepler arasında özellikle karşı cinsin çok fazla arzulanması erken boşalmayı tetikleyen unsurlar arasında ilk sırada gelmektedir. Yani uyarılma isteğiniz karşı cinsi ne kadar fazla ister ve bu sizlerde doğrudan bir psikolojik baskı yaratırsa erken boşalma sorunu ile karşı karşıya kalma şansınız o kadar fazla olacaktır.

Bunun dışında erken boşalma sırasında cinsel temas sırasında başarısız olunacak korkusu da erken boşalmayı tetikleyen unsurların arasında gelmektedir. Bu yüzden erken boşalma sorunu ile karşı karşıya kalmamak için bu korkuyu birleşme sırasından önce kafanızdan atmanız son derece önemli olacaktır. Cinsel birleşme sırasında hatta mümkün olduğu kadar bu korkuyu yendiğinizi düşünerek erken boşalma sorununun önüne geçme fırsatını bulabilirsiniz.

Aynı zamanda stres hali de erken boşalmayı tetikleyen unsurlar arasında gelmektedir. Yani birisine görülme veya duyulma korkusu ile birlikte cinsel birleşmeyi yaşadığınız zaman otomatik olarak erken boşalma isteği sizde uyanacak ve cinsel birleşmenin bir an önce bitmesini isteyeceksiniz. Bu yüzden bu soruna dikkat etmeniz durumunda erken boşalma sorununun önüne geçebilirsiniz.

Erken boşalmanın Biyolojik sebepleri

Biyolojik olarak da vücudunuzun erken boşalma sorununu sizlere iletmesi sık karşılaştığımız durumlar arasında yer almaktadır. Vücudunuzda meydana gelen hormonal değişiklikler bu sebepler arasında ilk sırada gelebilir. Son zamanlarda ciddi bir sorun ile karşı karşıya kaldığınız zamanlarda eğer erken boşalma ile karşı karşıya geldiyseniz mutlaka bir uzman hekimden bu konuda yardım almanızı sizlere öneriyoruz.

Şeker hastalığı ve tiroit hastalıkları da erken boşalma sorunlarının ortaya çıkmasına neden olan hastalıklar arasında yer almaktadır. Bu hastalıklar sizlerde varsa ve erken boşalma sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız sizlerde mutlaka bu sorunun önüne geçmek için uzman bir hekimden randevu almalısınız.

Biyolojik nedenler arasında Üriner sisteminde meydana gelen rahatsızlıklar, prostad yoluyla meydana gelen hastalıklar ve idrar yolunda meydana gelen rahatsızlıklar sizlerin erken boşalmasına sebep olacak diğer sebepler olabilmektedir.

Belirttiğimiz biyolojik sorunları bulunan ve erken boşalma sorunu bulunan erkekler uzman bir hekimden randevu alarak bu sorunun önüne geçme şansını bulabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 23:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER