banner17

Diş Eksikliği Hastalığa Mı Neden Oluyor?

Diş eksikliği ağzınızda ki birçok sağlık sorununa neden olabiliyor. Uzmanlar tarafından ağızda bulunan eksik dişler hakkında açıklama gerçekleştirildi.

Özel Haber
Diş Eksikliği Hastalığa Mı Neden Oluyor?

Ekonomi Türkiye - Birden fazla insan ağzında oluşan eksik dişler pek fazla önemsemese dahi, ağız içinde ciddi sağlık problemlerine neden oluyor. Eksik dişlerin yerine sağlıklı bir şekilde diş yapılması gerekiyor. Her ne kadar gerçek dişin yerini tutmasa da diş problemlerini ortadan kaldıracaktır.

Eksik Diş Sağlığımızı Nasıl Etkiliyor?

Ağız içinde eksik diş bulunması, insanın gülüşünü etkileyerek, öz güven kaybına neden oluyor. Buda arkadaş ortamında ve toplulukta ilişki problemi yaşanmasının en büyük etkenlerinden. Kişinin yüz yapısında değişiklik olmasına neden oluyor. Örnek verecek olursak dudak kenarları çöküntü oluşmasından daha yaşlı görünmesine sebep oluyor.

Eksik diş kenarlarında bulunan dişlerin çöküntü yaşamasına neden oluyor. Yanında ki dişlerin boşluğa doğru ilerlemesiyle kenarlarında ki dişlerinde bozulmasında büyük rol oynuyor.

Eksik diş sağlıklı bir ağız yapısının bozulmasına neden oluyor. Yan dişlerin boş dişin yerine devrilmesi üzerine bakımını yapmakta oldukça zor hale geliyor. dişlerde oluşan çürüklere ve diğer dişlerin kaybına yol açabiliyor.

Eksik dişler kilo aldırır. Eksik diş bulunan insanlar çiğneme zorluğu yaşanıyor. Bu sebepten tam öğütülemeyen lokmaların mideye gitmesi ile hazım problemleri ortaya çıkıyor. Buda kilo almakta en büyük etken oluyor.

Konuşma tarzının değişmesine, konuşurken bazı harflerin söylenememesine neden oluyor. Ayrıca çene kemiği üzerinde diş bulunmayan bölgede diş eti incelmeye başlar.

Yüz hattında değişim olmasına ve asimetrik hareketler oluşmasına neden olur. Diğer dişlerinde araları bu nedenle açılmaya başlar.

Eksik dişler yüzünden mide rahatsızlıkları da ortaya çıkabilir. Çiğneme bozukluğu olduğu için midede hazımsızlık olmasına neden oluyor. Buda şişlik oluşumu ve mide rahatsızlıklarına neden oluyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER