banner17

Dolar, Yeniden Hareketlendi

Son zamanların popüler dövizlerinden birisi olan dolar, bir anda fazlasıyla artış göstermişti. Bu artışlar gün içerisinde ufak meblağlarda devam ederken, zaman zaman düşüşlerde gerçekleşebilmektedir.

Dolar, Yeniden Hareketlendi

Son zamanların popüler dövizlerinden birisi olan dolar, bir anda fazlasıyla artış göstermişti. Bu artışlar gün içerisinde ufak meblağlarda devam ederken, zaman zaman düşüşlerde gerçekleşebilmektedir. Ekonomi uzmanları tahminine göre doların ciddi oranda düşeceği belirtilirken, insanların bu durumu göz önünde bulundurmasını tavsiye etmektedir. Bunun yanı sıra ekonomi uzmanları döviz kurlarında olan kırılganlığın devam ettiğini belirtirken, bu durumun devam edeceğini duyurmuşlardı.

Doların bu denli artış ve yükselişinde bazı faktörler bulunmaktadır. Örnek gösterilmesi gerekirse Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir operasyon düzenleyerek Kandil’e girmeyi planlamıştır. Türkiye’nin Kandil’e girmesi ile birlikte dolarda yine hareketlilik yaşanacağı apaçık ortaya çıkmaktadır. Dolar üzerine bir yatırımı bulunan, yatırım yapmayı planlayan veya dolar üzerinden ticaret gerçekleştiren kişilerin dikkatli olması gerekecektir.Dolar Yükseliyor

Dolar/TL 11 Haziran 2018 tarihi itibari ile 4.54 civarlarında seyrederken, Euro 5.34’ün üzerine çıktı. Bir diğer yandan Amerika Birleşik Devleti Çarşamba, Avrupa Perşembe, Japonya Cuma günü, bankaların verileri doğrultusunda faiz toplantılarının sonuçlarını izleyecektir. Bu durum neticesinde de dolarda ve diğer dövizlerde hareketlilik söz konusu olacaktır.

Ekonomi uzmanları dolarda yaşanan bu hareketliliğin birkaç ay içerisinde düzene gireceğini belirtirken, düzene girmezden evvel epey bir düşüş olacağını öngörmektedir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda dolar ve diğer dövizlerde bir artış, bir de düşüşler meydana gelebilecektir. Yaşanan bu hareketlilik birkaç ay içerisinde sona ererek, her şey rayına oturmuş bir hale dönüşecektir.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER