banner17

Dolar ve Euro Ne Kadar Oldu?

Dolar ve Euro'da yaşanan artışlar bugün Merkez Bankası tarafından faizlerin artması yönünde karar verilmesinin ardından düştü.

Dolar ve Euro Ne Kadar Oldu?

Dolar ve Euro'da yaşanan olağanüstü artış sonrasında Merkez Bankası tarafından atılan adımlar sonucunda dolarda ve Euro'da gerileme yaşandı. Dolarda yaşanan düşüş ile birlikte vatandaşlar piyasanın oldukça fazla değişken olduğu bu dönemde buna benzer adımların atılmasından oldukça fazla düşüş sağlanabildiğine değindi. Dolar 4.56 TL seviyesine kadar gerilerken ortalama olarak 30-40 kuruş düşüş yaşaması ekonomide anlık olarak alım yapılan sektörlerde ciddi bir düşüş sağladı. Vatandaşlar ithalat alanında yurtdışı siparişlerinde bu düşüşün dahi etkisinin fazla olduğuna değinerek, bu ve benzeri düşüş durumlarının yaşanması adına Merkez Bankası tarafından atılacak adımlara güvendiklerini belirtti.

Euro 5.33 TL

Euro'da ise 5.33 TL seviyesine kadar gerileme yaşanırken, Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarında döviz kurunda düşüş yaşanması adına önlemler alacak olduklarını ve hiçbir şekilde döviz kurunun olası bir duruma sebep olmasına izin vermeyecek olduklarını açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım, döviz kurunun artmasına rağmen Türkiye ekonomisinin son derece iyi seviyede olduğunu, daha iyi seviyeye gelmesinin beklendiğini ifade etmiş, Erdoğan ise döviz kuru üzerinden sert konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER