banner17

Altın İçin Kritik Dönem Başladı!

Geçen hafta sonucu itibari ile döviz kurlarında pek fazla bir artış veya düşüş yaşanmamıştı. Bunun sebebinin temel faktöründe ise geçen hafta G7 zirvesinin bulunmasıydı.

Altın İçin Kritik Dönem Başladı!

Geçen hafta sonucu itibari ile döviz kurlarında pek fazla bir artış veya düşüş yaşanmamıştı. Bunun sebebinin temel faktöründe ise geçen hafta G7 zirvesinin bulunmasıydı. Geçen haftadan bu yana olduğu yerde sayan altın, gelecek günlerde artabilir.

Oldukça değerli bir yere sahip olan altın, kullanıcılarının yüzünü güldürmeye başlayabilmesi için 1 haftalık sürece daha ihtiyaç duyacaktır. Ancak söz konusu artış oldukça yüksek rakamlar değildir. Geçtiğimiz haftada 1293.92 dolar/ons değerleri ile güne başlayan altın, sonraki zamanlarda 1290.36 dolar/onsa geri çekilmiştir.

Yaşanan bu düşüş fazla bir miktar olmasa da, altın yine de haftayı düşme eğilimli olarak kapatmıştı. Amerika Birleşik Devletlerinin ek gümrük tarifesi uygulayacak olması, altının diğer haftada artışına sebebiyet verecektir. Geçen haftanın en çok kazanan dövizi ise paladyum olmuştur.

 

Ekonomi uzmanları tarafından edinen bilgiye göre altında yükselişler meydana gelecek. Fakat bu yükselişler hatırı sayılır bir yükseliş olmamakla birlikte, çok fazla değer kazanacak oranlarda değildir. Altına yatırım yapmayı düşünen kişiler bu durumu gözden geçirerek yatırımını yapması, son derece önemli bir yere sahiptir. Altının yükselmesinde etkin bir rol oynayacak olan durum, ABD’nin ek gümrük tarifesinden geçmektedir. Bu durum yaşandığında altının kurunda değişiklikler meydana gelecek ve sonucunda hafiften yükselişe geçecektir.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER