banner17

Kredi Kartından En Fazla Kaç Taksitle Alışveriş Yapılır?

Son yıllarda, devletin Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) aracılığıyla vatandaşları korumak amacıyla, kredi kartı taksitlendirme sayısında sınırlandırmalar yapılmıştır.

Kredi Kartından En Fazla Kaç Taksitle Alışveriş Yapılır?

Son yıllarda, devletin Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) aracılığıyla vatandaşları korumak amacıyla, kredi kartı taksitlendirme sayısında sınırlandırmalar yapılmıştır. Peki, kredi kartından en fazla kaç taksit yaptırılabilir? Kredi kartları, son düzenlemelerle birlikte bazı alanlarda hiç taksit yapmazken bazı alışverişlerde de, 6,9, 12 taksit imkanı sunulmaktadır.

Yeni bankacılık düzenlemeleriyle birlikte, özellikle her ay yapılabilecek olan gıda, giyim, akaryakıt, telekomünikasyon hizmetleri gibi düzenli yapılan ödemeler taksitlendirilemiyor. Bunun sebebi ise, bir diğer ay da bu ödemelerin yapılması halinde, tüketicinin zor durumda kalmamasıdır. Fakat bunun da bir çaresi var. Örneğin bir cep telefonu almak istiyorsunuz. Kredi kartına taksit yapılmaz ama bankanızla yapacağınız bir anlaşma ile taksitle alabilme şansınız vardır.

Kredi Kartından En Fazla Kaç Taksit Yaptırılabilir?

  • Kuyumculuk harcamalarına en fazla 4 taksit yaptırılabilir.
  • Elektronik eşya harcamalarına en fazla 6 taksit yaptırılabilir.
  • Seyahat, konaklama hizmeti alımlarında en fazla 9 taksit yaptırılabilir.
  • Sağlık ürünleri alımında en fazla 9 taksit yaptırılabilecek.
  • Gıda, alkollü içecek, kozmetik, akaryakıt alışverişlerinde taksit yapılamaz.
  • Telefon ve telekomünikasyon hizmetleri alımında taksit yapılamaz.
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 01:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER