banner17

Kredi Kartımın Son Kullanma Tarihi Geldi Ne Yapmalıyım?

Kredi kartlarının üzerinde son kullanma tarihleri yazar. Peki kredi kartının son kullanma tarihi geldiyse, ne yapılmalıdır? Kredi kartlarının ön yüzlerinde, kart numarasının altında, ay- yıl olarak son kullanma tarihleri yer alır.

Kredi Kartımın Son Kullanma Tarihi Geldi Ne Yapmalıyım?

Kredi kartlarının üzerinde son kullanma tarihleri yazar. Peki kredi kartının son kullanma tarihi geldiyse, ne yapılmalıdır? Kredi kartlarının ön yüzlerinde, kart numarasının altında, ay- yıl olarak son kullanma tarihleri yer alır. Bu tarih, kredi kartlarını güncellemek için yapılan bir uygulamadır. Herhangi bir sebeple, kredi kartlarını yenilemek isteyenler de aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirler. Kredi kartlarının üzerindeki son kullanma tarihi geçtiği takdirde, kredi kartları geçersiz olurlar. Bu sebeple,kredi kartının son kullanma tarihi geçmeden en az iki ay önce, yeni kartınızı istemeniz gerekir. Bazen kredi kartlarının gelme süresi 1 ayı geçebilir.

Son kullanma tarihi geçen kredi kartınız iptal olmuş olsa bile, mutlaka kırıp, yok etmeniz gerekir. Hatta kırarken tekrar birleştirilip üzerindeki bilgiler alınmayacak şekilde kırmanız ve çöpe atmanız gerekir. Aksi takdirde kartlar başkalarının eline geçer ve bilgiler kullanılmak istenebilir.

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Geldiyse Yapılması Gereken İşlemler Nelerdir?

  • Kredi kartı son kullanma tarihinin geldiğini şubeye giderek bildirerek, yeni kart için istek formu gönderebilirsiniz.
  • Bankanızı arayarak, yeni kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.

Yeni Kredi Kartı İstemek İçin Ücret Ödemeli Miyim?

Kredi karı yenileme ücretleri, bankadan bankaya göre değişir. Kimi bankada bu ücret, alınmazken 10 TL’ye kadar çıkabilir. Yeni kartınızı isterken, yetkililere sorarak kredi kartı yenileme ücretini öğrenebilirsiniz. Bankalar kredi kartı yenileme işlemlerinin gereksiz yapılmasını engellemek amacıyla, bu işlemler için süre sınırlaması yapmaktadırlar.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 01:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER