banner17

Dünya Teknoloji ve Üretim Devi Rolls-Royce 4.600 Kişiyi İşten Çıkartıyor

Rolls-Royce yönetiminden yapılan açıklamada 4.600 kişinin işten çıkarılacak olduğu doğrulandı.

Dünya Teknoloji ve Üretim Devi Rolls-Royce 4.600 Kişiyi İşten Çıkartıyor

İngiltere merkezli Rolls-Royce şirketinden yapılan açıklamada ülke çapında daha fazla karmaşa azaltmak ve daha fazla kar elde edebilmek adına 4 bin 600 çalışanın işten çıkarılacak olduğu açıklandı. Yapılan açıklamada dünyaya liderlik eden ve dünyanın en öncü şirketlerinden birisi konumunda olan Rolls-Royce'ın karmaşayı azaltmak zorunda olduğunu, bu sayede daha fazla potansiyelini arttırabilecek olduğunu açıklayan şirket yöneticisi, bu aldıkları karar sonucunda ofis ağırlıklı ve orta yönetici kademesinde olan çalışanların işine son vermek üzere çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı. Yönetici bu yıl içerisinde 1500 kişinin işten çıkarılacak olduğunu açıkladı.

Uçak Motorları Üretimi İle Ünlü

Rolls-Royce en fazla uçaklara ürettiği devasa büyüklükte motorlar ile ünlü konumda. İngiltere'nin en büyük şirketleri sıralamasında ilk sıralarda olan şirket uçak motorlarının yanında birçok alanda faaliyet gösteriyor ve otomobilleri dünyanın en pahalı ama en fazla dikkat çeken otomobilleri olarak gösteriliyor. 

Markanın her bir orta düzey çalışanına binlerce Sterlin ödeme yapmak zorunda olması ve orta düzey yöneticiler ile ofis çalışanlarının daha fazla karmaşaya sebep olması dolayısı ile bu şekilde karar aldığı tahmin edilmekte.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER