banner17

Alayoğlu İTO da Yeni Genel Sekreter Oldu

1964 yılında Sakarya’da dünyaya gelen Doç. Dr. Alayoğlu İstanbul Ticaret Odası yeni genel sekreteri olarak atandı.

Alayoğlu İTO da Yeni Genel Sekreter Oldu

1964 yılında Sakarya’da dünyaya gelen Doç. Dr. Alayoğlu İstanbul Ticaret Odası yeni genel sekreteri olarak atandı. Alayoğlu 1990 yılında Hacettepe üniversitesinde iktisat eğitimini tamamlamıştır. Sonraki süreçte ise eğitim hayatına 1994 yılında bitirdiği University of Glamorgan (İngiltere) Business School'da İşletme Yüksek Lisans (MBA) programı ile devam etmiştir.
 

2005 yılında İstanbul üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü anabilim dalı insan kaynakları alanında doktora unvanını almıştır. Ayrıca aynı üniversitede bir süre çalışmıştır. Bir yandan da 2009 yılına kadar Uluslar Arası Teknolojik EKONOMİK VE Sosyal Araştırma Vakfı (UTESAV) Müdürlüğü görevinde bulunmuş, akabinde ise Müstakil Sanayiciler Ve İş Adamları Derneğinde Genel Sekreter Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Yine aynı işinde Kalite Yönetim Müdürlüğü ve Genel Sekreter olarak da görev yapmıştır. Görevi sırasında eğitim öğretim hayatına da devam etmiştir.
 

2009 yılına gelindiğinde Alayoğlu İstanbul Ticaret Meslek Yüksek Okulunda Akademik hayatına devam etmiş ve 20011 yılında ise Yardımcı Doçent unvanını elde etmiştir. Yine aynı Üniversitede Derslere giren Nihat Alayoğlu 2012-2014 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Bölümünde de ders vermiş bu süre zarfında da Üniversitenin Genel Sekreterliğini yapmıştır.
 

Nihat Alayoğlu’nun ayrıca Aile Şirketlerinde Yönetim ve Kurumsallaşma adlı kitabı da bulunmaktadır. Kitabı hem ulusal basında hem de uluslararası basında büyük beğeni toplamıştır. Kitapta bilimsel bildiri ve akademik makaleler bulunmaktadır.

.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 00:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER