banner17

Türk kirazı, Türk firması ile uçacak

Türk Hava Yolları Müşavirliğinin son yaptığı açıklama göre, Türk Hava Yollarına ait olan A330 tipi kargo uçakları ile gerçekleştirilmekte olan taşıma işlemlerinde, kiraz mevsimine özel olarak toplamda 10 özel sefer olacak bir şekilde 600 ton Napolyon cinsine sahip kiraz, Oslo’ya götürülecektir.

Türk kirazı, Türk firması ile uçacak

Türk Hava Yolları Müşavirliğinin son yaptığı açıklama göre, Türk Hava Yollarına ait olan A330 tipi kargo uçakları ile gerçekleştirilmekte olan taşıma işlemlerinde, kiraz mevsimine özel olarak toplamda 10 özel sefer olacak bir şekilde 600 ton Napolyon cinsine sahip kiraz, Oslo’ya götürülecektir. Oslo’ya götürülen bu kirazlar, tüm Norveç ekseninde toplamda 1650’den fazla markette satışa sunulmaktadır.

Bu kirazlar, mevsim boyunca oldukça fazla satış rağbeti görerek, genelde stoklarda kalmamaktadır. Bu sebepten dolayı Norveç’e her geçen yıl daha fazla kiraz üretimi sağlanmaya çalışılmaktadır. Türkiye’de kirazı ile meşhur olan illerimiz arasında bulunan Isparta, Adana, Manisa, İzmir, Konya ve Kahramanmaraş, Norveç’e gönderilmekte olan kirazların birçoğunu kendi illerinden çıkartmaktadır.Turkish Cargo İle Taşınacak

Oldukça güzel bir tada sahip olan bu kirazlar, Norveç’te büyük ilgi görmeye devam etmektedir. Kiraz ağacına sahip olan çiftçiler, kirazları yetiştirirken büyük özen göstermektedir. Aynı özeni kirazları toplarken ve aynı zamanda paketlerken de gösteren bu çiftçiler, Türkiye’den Norveç’e kadar olan upuzun yolda bile kirazları korumayı garanti altına almaktadır. Türkiye’den Norveç’e kirazların %98’i sağlam olarak ulaşmaktadır. Ülkemizden yurtdışına çıkan bu kirazlar hakkında açıklamada bulunan ihracatçı Veysel Tüysüz, en kaliteli kirazlara sahip olmanın mutluluğu içerisindeyiz diye başladığı cümlesine, bu kirazların Turkish Cargo ile taşımaya karar verdiklerini bildirerek son cümlesini kurmuş oldu.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER