banner17

O Teröristlere Göz Açtırılmıyor

Yayla sezonun başlayacak olmasına çok kısa bir zaman kalmışken, PKK'lı  olan teröristlerin kış mevsimine girerken olduğu olduğu gibi,  yayla evleri içerisinden tekrar erzak çalabilecekleri hatırlatılıp, vatandaşların bu konuyla alakalı olarak tedbirli olunması istenmekte.

O Teröristlere Göz Açtırılmıyor

Yayla sezonun başlayacak olmasına çok kısa bir zaman kalmışken, PKK'lı  olan teröristlerin kış mevsimine girerken olduğu olduğu gibi,  yayla evleri içerisinden tekrar erzak çalabilecekleri hatırlatılıp, vatandaşların bu konuyla alakalı olarak tedbirli olunması istenmekte. Karadeniz bölgesinde yer alan ormanlarda aç kalmış olan teröristlerin, kullanılmamakta olan boş yayla evlerinde gizli bir şekilde saklanıp, buralarda barınmaya çalışabilecekleri de belirtilip, herhangi bir  şekilde şüpheli halde kesinlikle güvenlik güçlerine ihbarda bulunulması da konusunda uyarılar yapılıyor. 

Ordu'nun Mesudiye kırsalı içerisinde 30 Eylül 2016'da 6 tane PKK'lı teröristin etkisiz duruma getirilmesinin hemen sonrasında, Ordu ile Giresun kırsalı içinde yalnız  başına kalan 1  tane PKK'lı terörist, Tunceli iline geri dönmeyi isterken Erzincan kırsal bölgesinde yaralı  bir şekilde ele geçirilmişti. Ordu ve de Giresun'a getirilip kırsal bölgede güvenlik güçlerine yer göstermesi gerçekleştiren PKK'lı teröristin, yayla evlerinden tam olarak nasıl hırsızlık gerçekleştirdiklerini, çalmış oldukları yaşam ile erzak malzemelerini nereye götürmüş olduklarını birer birer anlatıp, hırsızlıkları gerçekleştirdikleri evlerde anlaşılmaması amacıyla erzaklardan az miktarlarda aldıkları  da açık bir şekilde ortaya çıktı. Karadeniz bölgesine yer alan yayla evlerinin kapısını kırıp içeri giren, bulmuş oldukları erzakları çalıp geçtiğimiz sene kış üslenmesi gerçekleştiren teröristlerin deşifre olmasının hemen sonrasında, değişik yöntemlere başvurabilecek oldukları da açıklandı. Bölgede yer alan teröristlerin hiç bir şekilde iz bırakmadan yayla evlerine girebilecekleri, daha önceki dönemlerde de olduğu gibi belli olmaması amacıyla erzakların sadece  yarısını çalabilecek olduğu hatırlatılıp, buna benzer şüpheli durumlarında kesinlikle jandarmaya ihbarda bulunulması istendi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 02:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
recep giz
recep giz - 10 ay Önce

teröristlere hiçbir şekilde göz açtırılımıyor yaz yaklaşınca özellikle yayla evlerinden erzak depolamak için birşeyler yapmaya çalışacaklar herkes dikkatli olması gerekli deniliyor

yağız bayındır
yağız bayındır - 10 ay Önce

yaz ayının gelmesiyle birlikte yaylalarda bulunan vatandaşların teröristlere karşı dikkatli olması isteniyor göz açtırmıyorlar

SIRADAKİ HABER