Gizlilik İlkeleri

Ekonomiturkiye.com internet sitesi olarak takipçilerimiz ve okurlarımız tarafından sitemize sunulan ve üyelik sırasında gerekli izin ve onayı verilen kişisel veriler ve bilgiler ( ad, soy ad, , tel numarası, e-posta adresleri vb.) Ekonomiturkiye.com  tarafından üçüncü kişilere satılmaz, kiralanamaz ve kullandırılamaz. Bu  bilgiler okur ve takipçilerimize tarafımızdan bilgi verilmeden her hangi bir ticari anlaşma kapsamına alınmayacaktır.

Takipçilerimizin ve okurlarımızın sisteme girmiş oldukları tüm bilgilere sadece kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile erişim sağlanmaktadır. Bu nedenle kişisel bilgileri sadece takipçilerimizin kendisi değiştirebilir. Üçüncü kişilerin, kişisel verilere ve bilgilere ulaşması veya bu bilgilerde değişiklik yapması mümkün değildir. Takipçilerimizin ve okurlarımızın kullanıcı adı ve şifrelerini, Ekonomiturkiye.com  dışında üçüncü bir kişinin bilmesi ve bu bilgilerde değişiklikler yapmasından Ekonomiturkiye.com haber sitesi sorumlu değildir.

Takipçi ve okurlarımızın kişisel bilgileri ancak resmi kurumların yazılı olarak istemesi üzerine yasalarla belirtilmiş ve yürürlükte bulunan mevzuatlar ve yönetmelikler çerçevesinde resmi makamlara bu bilgi ve belgeleri vermek, istenilen açıklamayı yapmak zorundadır. Bu nedenle resmi makamlar kişisel bilgilerinize ulaşabileceklerdir. Böyle bir durumda Ekonomiturkiye.com Sitesi bilgi paylaşımından yasalar gereği sorumlu olmayacaktır.

Ekonomiturkiye.com sitesi bu bilgileri; üyelik esnasında vereceğiniz izin ve onayla; site içerisindeki aktif hareketlerinizi takip etmek, bu takibin analizi sonucunda size ilgi alanlarınız ile ilgili  güncel bilgi maili göndermek,  site tanıtımı ile ilgili görsel ve tanıtım yazıları ulaştırmak, site içerisinde yaptığınız işlemlere verilen cevapları size bildirmek gibi sizlerin site içerisinde daha keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak bildirimler için  kullanacaktır.

Ekonomiturkiye.com internet sitesi takipçilerinin kişisel verilerini ( yaş aralığı, ilgi alanları, hobi grupları gibi ) sınıflandırma yetkisine  sahiptir. Bu yetki ile sizlere daha kaliteli hizmet sağlamak adına ilgi alanlarınız ile ilgili haberlerin ve son dakika haberlerinin ulaştırılması sağlanmakta ve sizleri gereksiz mail trafiğinden korumaktadır. Bu maileri almak istemediğiniz takdirde üyelik sözleşmesinde yer alan Ekonomiturkiye.com sitesinden gelecek mailleri almak istemiyorum maddesini işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Ekonomiturkiye.com haber sitesi; site üzerinden yapılacak bağlantılar aracılığı ile gideceğiniz diğer sitelerin gizlilik ilkelerine uyacağını garanti etmeyeceği gibi bu durumun sorumlusu da olmayacaktır. Bu nedenle kişisel bilgiler belirtilmeden önce gidilecek olan sitelerin gizlilik ilkeleri okunmalı sonrasında  kişisel bilgiler girilmelidir.

Ekonomiturkiye.com