banner17

Fitch Ratings Türk Bankaları İzliyor

Fitch Ratings ile ilgili Türk bankalarını izlemeye aldığı, Türkiye'nin notunun da izleme altında olduğu bir bir açıklandı.

Fitch Ratings Türk Bankaları İzliyor

Fitch Ratings kredi değerlendirme ve derecelendirme kuruluşu tarafından alınan karar sonucunda Türk bankaların negatif olarak izleme altına alındığı ve bu izleme sonucunda bankaların genel durumunun da negatif olarak göründüğü açıklandı. Yapılan açıklamalarda bankaların son kredi stoku limitlerinin pek fazla düşük olmamasına rağmen geri ödemeler konusunda problemler yaşanmaya başlandığı ve bununla birlikte kredi yapılandırma işlemlerinde de artışlar olduğu, dev şirketlerin kredi yapılandırma konusunda adımlar atmaya başladığı açıklandı. Bu durumun ise Fitch Ratings tarafından olumsuz görüldüğü ve negatif izlemenin yaşanmasına neden olduğu belirtildi.

Olumsuz

Fitch Ratings ve diğer kredi değerlendirme ve derecelendirme kuruluşları Türkiye'ye bu aşamada seçim olması dolayısı ile olumsuz bakıyor. Fitch Ratings bu karar ile birlikte tam olarak not düşüşü konusunda kesin açıklama yapmamasına rağmen gelecek süreçte not işlemlerinde düşüş yönünde hareket edebilecek olduğunun sinyallerini verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER