banner17

Yerli Kaynaklarda Rekor Üzerine Rekor Kırıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yerli kaynaklarda rekor kırılmasında büyük rol oynadı.

Yerli Kaynaklarda Rekor Üzerine Rekor Kırıldı

Türkiye, yerli kaynaklarda yeni bir rekoru daha beraberinde kırdı. Türkiye yerli enerji alanında nükleer santral ve diğer alanlarda adım atmaya devam ederken, barajlardan elde edilen enerji üretiminde de %20 oranında artış olduğu ve bu enerjinin yerli olarak üretilmesinden dolayı enerji fiyatlarının artmasını engelleyen bir detay olduğu belirtildi. Konu hakkında Bakanlıktan yapılan açıklamada yerli kaynaklarda artış olduğu açıklanırken, ekonomide istihdam ve diğer alanlarda atılan başarılı üretim adımları sayesinde Türkiye'nin çok daha iyi ekonomik düzeye ve daha yerli bir sisteme sahip olabilecek olduğu belirtildi.

Doğalgaz 35.7

Kömür 31.9

Rüzgar 6

Hidrolik 22.2

Jeotermal 1.7

Diger 1.6

Günes 0.9 enerji tüketimi sırası ile tüketilirken, vatandaşların en fazla talebinin ise doğalgazdan yana olduğu bilgisi paylaşıldı.

Enerji Alanında İlerleme Sağlanıyor

Enerji alanında sağlanan başarılı ilerleme sonucunda istihdama katlkı son derece yüksek seviyede olurken, AK Parti iktidarının gelecek dönemde bu başarılı çalışmaları çok daha üst düzeye çıkarması ve daha iyi projelerle Türkiye'yi kalkındırması, ekonomide ise olağanüstü büyük ve güçlü adımların atılmasının beklendiği belirtilmekte.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER