banner17

Bazı Emeklilerin İkramiyeleri Bugün Yatırıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, açıklamalarında emeklilere ödenecek olan ikramiyelerin yattığını açıkladı.

Bazı Emeklilerin İkramiyeleri Bugün Yatırıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin bugün itibari ile 1000 TL'lik emekli ikramiyelerinin maaş aldıkları banka hesaplarına yatırıldığını açıkladı. AK Parti iktidarı tarafından uzun yıllar sonra ilk defa emeklilere verilen toplu ikramiye olma özelliğini taşıyan bu ikramiye gelecek olan tüm partiler tarafından verilmeye devam edilecek olurken, AK Parti tarafının da gelecek seçimlerde tekrar seçilmeleri durumunda devam edecek olduğu açıklanmıştı. AK Parti yönetimince yapılan son dakika açıklamasında da vatandaşların ilgili banka hesaplarından emekli ikramiyelerini çekebilecek oldukları açıklandı.

1000 TL Yılda 2 Kez

Emeklilere ödenen bu ikramiyenin yarın SSK emeklisi kişiler içinde ödenecek olduğu ve yılda 2 kez ödeme yapılacak olduğu açıklandı. Ödemelerin neden dolayı 2 farklı tarihte yapıldığı konusunda net bir açıklama yapılmazken bakanlık tarafından olası yoğunluk yaşanmaması ve nakit para çıkışının ani olmasını engellemek adına bu şekilde önlemler alınmış olabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER