banner17

Merkez Bankası 125 Baz Puan Faizleri Arttırdı!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından bugün açıklanan faiz arttırımı kararı ile birlikte 125 baz puan faizlerin arttırılmasına karar verildi.

Merkez Bankası 125 Baz Puan Faizleri Arttırdı!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından bugün açıklanan faiz arttırımı kararı ile birlikte 125 baz puan faizlerin arttırılmasına karar verildi. Açıklamada ekonomide yaşanan sorunlar ve sıkıntılar sonrasında dolar kurunun ciddi oranda artış yaşaması ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bünyesinde yapılan görüşmeler sonucunda faizlerin 125 baz puan arttırılması yönünde karar alındığı açıklandı. Fazilerin arttırılması konusunda Başbakan ve Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalar mevcuıt olmasına rağmen Erdoğan'ın faizler konusunda sürekli artışa karşı olmasına rağmen Merkez'in faizleri arttırması ise dikkatlerden kaçmadı.

Dolar Yine Gerilemedi, Faiz Artışı Etkili Olamıyor

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz artışı açıklamasından hemen sonra dolar sadece 10 kuruş geriledi. Bu gerileme ile birlikte 4.48 TL seviyesine gerileyen dolar beklenen düşüşü göstermedi. Akşam saatlerine doğru 2 kuruş değer kazanan dolar 4.50 TL seviyesine yaklaşırken daha sonrasında ise tekrar 2 kuruş düşüş yaşadı ve tekrar 4.48 TL seviyesine geriledi. Merkez Bankası tarafından faizlerin arttırılması konusunda açıklama yapan ekonomistler ise faiz artışı kararının etkili olamadığını tek tek ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise faiz arttırımı konusunda bugün bu saatlere kadar en ufak bir açıklama yapmayarak sessizliğini korudu.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER