banner17

Kredi Yasal Takibe Düşen Kişi Sayısı Arttı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi, Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Nisan 2018 Raporu yayınlandı.

Kredi Yasal Takibe Düşen Kişi Sayısı Arttı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi, Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Nisan 2018 Raporunda bu yıl içerisinde kredi yasal takibine düşen kişi sayıdında ciddi oranda artışlar yaşandığını doğruladı. Vatandaşların kredi ödemelerini tam olarak yapamadıklarını ve hali ile kredi ödemesi yapamayan vatandaşların kredi ödemelerini yapamaması dolayısı ile yasal takibe düştüklerini belirten yetkililer ise bu konuda vatandaşların ödemeleri belirli bir süre geciktirmesi ve kredi borçlarını ödememeleri sonucunda bankaların yasal takip başlattıkları konusunda açıklama yaptı. Yapılan araştırma sonucuna göre bu sene yasal takibe düşen kişi sayısı bireysel bazda geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla %4 oranında toplamda ise %10 oranında artış yaşadı.

Ödemeleri Yapamadılar

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi, Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Nisan 2018 Raporunda vatandaşların bireysel kredi taksit ödemelerini yapamadıkları, bunun sonucunda ise yasal takibe düşerek daha fazla para ödemek zorunda kaldıkları ve mağdur oldukları belirtildi. Bankalar tarafından rahatsız edildiklerini belirten vatandaş sayısında ise ciddi oranda artış yaşanırken birçok kredi borçlusu yeni hükümetten bu konuda düzenlemeler yapması isteğinde bulunmakta.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 00:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER