banner17

Dolar, Euro ve Sterlin Rekor Üzerine Rekor Kırdı, AK Parti Hükümeti Önlemler Almaya Hazırlanıyor

AK Parti hükümeti bugün akşam saatlerinde 4.59 TL sınırına kadar yükselen döviz karşısında önlemler almaya hazırlanıyor.

Dolar, Euro ve Sterlin Rekor Üzerine Rekor Kırdı, AK Parti Hükümeti Önlemler Almaya Hazırlanıyor

Türkiye'nin ekonomik göstergeleri birçok ülkeye oranla çok daha fazla yüksek olmasına rağmen son dönemde döviz rekor üzerine rekor kırıyor. Gerek AK Parti hükümetinin destekçileri, gerek diğer muhalif partilerin destekçilerinin ortak tepkisi ise döviz fiyatlarının bu kadar yükselmesi ve hayatın her alanında yaşanan pahalılık durumunun bir an önce durdurulmasının beklendiği belirtilirken, Erdoğan'ın ekonomi kurmayları ile yaptığı görüşmeler sonrasında dövizin düşürülmesine yönelik adımlar attığı belirtiliyor. AK Parti iktidarı döviz üzerinde yaşanan sıcak yükseliş sonucunda seçmenlerin dövizde düşüş yaşanmasını istemesi ve rekor kırmasının engellenmesi isteğine nasıl yanıt verecek olduğu konusu ise merak ve gizem konusu.

Dövizin Düşmesi Zor Görünüyor

Dövizin bu aşamada düşürülmesi ise zor olarak gösteriliyor. Zira ekonomik olarak seçimlere gidiliyor olmasının maliyeti ve seçim çalışmaları dolayısı ile AK Parti hükümetinin duruma göre seçimlerden sonra döviz ile tekrar iktidara gelmesi durumunda ilgilenebilecek olduğu konusunda hemfikir olunmasını sağlıyor. CHP ve İYİ Parti grubu ise hükümetin iktidarda olduğu süre boyunca dövizi düşürmesi adına önlemler alması ve adımlar atması konusunda baskılarını en üst düzeyde sürdürmeye devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER