banner17

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten Dolar Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek döviz konusunda açıklama yaptı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten Dolar Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türk ekonomisinde döviz konusunda yaşanan sorunları çözmeye devam ettiklerini ve şimdilik dolarda yaşanan artış durumunu bir nebze kontrol altına alabildiklerini açıkladı. Döviz fiyatlarının sürekli olarak yükselmesi sonucunda vatandaşlar enflasyon, TÜFE, ve benzeri göstergelerin rekor kırması sonucunda hükümetin derhal önlemler alması uyarısında bulunmuş ve döviz fiyatları dolayısı ile alım gücünün düştüğü basına yansımıştı. Bugün itibari ile açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise bu durumun yavaş yavaş çözülmeye başladığını ve dolar fiyatlarının normal seviyede tutulması adına gerekli olan önlemlerin alındığını ifade etti.

Dolar Korkutuyor

Hem yatırımcı, hem sıradan vatandaşlar dolar fiyatlarının artış yaşamasından dolayı endişe ediyor. Dolar ve Euro fiyatlarında 1 kuruşluk artışın dahi Türk Lirası için büyük kayıplar yaşattığı ve Türk ekonomisine ciddi oranda borç yükü yüklenmesine neden olduğu yatırımcıları korkutan bir gelişme olarak tarihe geçiyor. 

TL'nin karşısında değer kaybeden dolar fiyatlarının 4.66 TL seviyesinde etkisini koruduğu, gelecek günlerde ise daha fazla artışlar ve düşüşler yaşamasının olası bir durum olduğu ifade edilen bir konu.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER