İnternetten E-YDS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elektronik yabancı dil sınavı anlamına gelen e- YDS sınavı Ösym tarafından yapılmaktadır. Sınavda sorulan soruların türü çoktan seçmeli olmakta ve 80 sorudan oluşmaktadır.

İnternetten E-YDS Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten E-YDS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sorulan soruların konuları genellikle sözcük bilgisi, metinden çıkan anlam, çeviri yapma gibi konular yer almaktadır.
Sınava girmek isteyen adaylar Ösym' nin internet sitesine giriş yaparak, T.C kimlik numaraları sayesinde sınav başvurularını yapabilmektedir.Elektronik yabancı dil sınavı adayları kontenjan sorunu olduğu için sınırlı sayıda adaylar kabul edilmektedir.
E- YDS sınav Ücreti

Elektronik yabancı dil sınavı giriş için adayların 200.00 tl ödemeleri gerekmektedir. Sınava girecek adaylar ödeme yapmak için Ösym sayfasına giriş yaparak ödemeler bölümü seçeneği seçilir. Burada kartlı ödeme sistemi sayesinde aday T.C kimlik numarasını belirterek adına ödeme yapmayı gerçekleştirir. Adayın bankaya sınav için yatıracağı ödeme kesinlikle kabul edilmeyecektir. Sınava giriş hakkını kazanmak için öncelik içinde ödeme yapılması gerekmektedir.
E- YDS Sınav Tarihi
Ösym internet sayfasında yapılan duyuruya göre elektronik yabancı dil sınav tarihi 21 ocak 2017 ' dir. Bu tarihte e- sınav uygulama binalarının yer aldığı İstanbul, İzmir ve Ankara illerinde adaylar sınava girecektir. Sınav giriş saati ise 14.30 başlayacak, sınav süresi ise 180 dakika devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 21:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Feridun Aksen
Feridun Aksen - 1 ay Önce

E başvuru üzerinden acaba Üniversite değişikliği de yapılabilse keşke. Yeni giriş ve kayıtların rahat bir şekilde yapıldığı bu sisteme buda eklenmelidir. Yardım bekliyoruz

SIRADAKİ HABER