banner17

Amerika S-400'lerle İlgili Açıklama Yaptı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Dışişleri Bakan Yardımcısı görevinde bulunan Mitchell, Türkiye ile Rusya arasında yakın dönemde gerçekleşmiş olan Suriye kriziyle bağlantılı bir şekilde yapılmış askeri anlaşmaların çok fazla endişe verici olduğunu resmi bir şekilde açıkladı.

Amerika S-400'lerle İlgili Açıklama Yaptı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Dışişleri Bakan Yardımcısı görevinde bulunan Mitchell, Türkiye ile Rusya arasında yakın dönemde gerçekleşmiş olan Suriye kriziyle bağlantılı bir şekilde yapılmış askeri anlaşmaların çok fazla endişe verici olduğunu resmi bir şekilde açıkladı. Mitchell ayrıca, Rusya'dan S-400 ismine sahip olan füze savunma sistemlerini satın almak amacıyla hazırlanan Türkiye'ye yaptırım uygulanabilecek olduğunu da açıkça belirtti.

Hafta sonunda İngiltere ve de Fransa ile beraber Suriye'ye bir füze saldırısı gerçekleştirmiş olan Amerika Birleşik Devletleri'nden Suriye içerisinde barışı tesis etmek amacıyla diplomatik bir takım çalışmalar yürütmeye devam eden Türkiye ve de Rusya'nın işbirliği ile ilgili olarak çok garip bir açıklama  daha geldi.

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu'nun Dış İlişkiler Komitesi içerisinde özel bir konuşma gerçekleştirmiş olan Amerika Birleşik Devletleri'nin Dışişleri Bakan Yardımcısı görevinde bulunan Wess Mitchell, Türkiye ve de Rusya'nın arasında Suriye krizi ile bağlantılı bir şekilde yapılmış olan çeşitli askeri anlaşmalardan çok fazla endişe duymakta olduklarını açık bir şekilde söyledi.

Wess Mitchell konuşmasının devamında ise, Rusya'dan  S-400 ismine sahip olan gelişmiş füze savunma sistemlerini satın almak için hazırlıklar gerçekleştiren Türkiye'ye de  yaptırım uygulanabilecek olduğunu açık bir şekilde belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri'nin yapmış olduğu bu açıklamaya Türkiye'den sert bir dille cevap verilmesi konusunda bir beklenti bulunmakta.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 02:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER