banner17

Dolar 36 Saat İçerisinde Fırlayabilir veya Çakılabilir

Dolar kurunda yaşanan artışlar bir süredir devam ediyor, son 36 saat ile gelecek 36 saat arasında ise ciddi farklar olabilir.

Dolar 36 Saat İçerisinde Fırlayabilir veya Çakılabilir

Dünyanın en büyük 3 Merkez Bankası tarafından 36 saat içerisinde son dakika kararlar alınacak. Alınacak olan bu kararlar sonucunda TL'nin karşısında dolar fiyatının değer kazanma şansı çok yüksek olmasının yanında düşüş yaşaması riskinin de en üst düzeyde olduğu açıklanmış durumda. Dolar kurunda yaşanacak olan beklentinin yükselmesi yönünde olduğu ifade edilirken Japonya Merkez Bankası, Amerikan Ulusal Rezerv Bankası ile Japonya Merkez Bankası'nın gelecek 36 saat içerisinde ardı ardına kararlarını açıklayacak olmasının dolarda ve döviz kurunda büyük yükselişleri beraberinde getirmesinin an meselesi olabilecek.

Dolar Rekor Kırabilir

Dolar fiyatı eğer ki bu 3 Merkez Bankası tarafından faizler konusunda ve diğer konularda olumsuz açıklamalar yapılır ve teşvik programları durur ise rekor seviyeyi tekrar zorlayabilir. 5 TL sınırına kadar çıkmasa bile 4.80 TL seviyesinin olası bir durumda beklenen seviye olduğu belirtilirken, tam anlamı ile dolar kurunun 2 gün içerisinde kendisine bir seyir çizecek olması bekleniyor.

En önemli kararın ise Amerikan Ulusal Rezerv Bankası tarafından alınacak karara bağlı olduğu, Euro konusunda ise Avrupa Merkez Bankası tarafından alınacak karara bağlı olduğu belirtilmekte.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER