banner17

Emekliye Bayram İkramiyesi

Emekliye Bayram İkramiyesi, Emeklilere Ne Kadar İkramiye Verilecek?, Başbakan ikramiye verilecek tarihi açıkladı,Binali Yildirim'dan ikramiye müjdesi, sondakika emeklilere ikramiye haberi, Devlet destekli emekli ikramiyesi haberimizin detayında.

Emekliye Bayram İkramiyesi

Tüm emekliliği hak etmiş olan kişilerin devlet tarafından verilecek bayram ikramiyesi tüm emeklinin yüzünü güldürmektedir. Emekliliği parası ile zor şartlarda geçinen insanların bu yeni karar ile yüzü gülmüş ve bir an önce emekliye verilecek olan ikramiyeyi beklemesi bir nevi olsun tüm emeklileri mutlu etmeyi başarmıştır. Başbakanın vermiş olduğu karar ile verilecek olan bayram ikramiyesi tarihi açıklanmış bulunuyor.  

Uzun zamandan beri konuşulan ve belli bir karara bağlanan plan sonunda gerçekleşerek her emekli olan vatandaşı sevindirerek alacağı ikramiyeyi hak eden emekli beklemektedir. Bekleyişin boşa çıkmaması ve alınacak bayram ikramiyesi gün olarak net bilgilerle duyurulmuştur. Emekli olan vatandaşlar tarafından bayram ikramiye araştırmaları yapanların soruları cevapsız kalmamaktadır. Her emekli merak ettiği tüm soru ve sorunlara cevap bularak devletten yardımını görmektedir.  

Devletin yaptığı bayram ikramiyesi tüm millet adına olan bir jesttir. Devlet kendi katkı ve yasası ile gündemde olan ikramiyeyi emekliye veriyor. Yasa kararlarında ciddi bir karar alan devlet emekli vatandaşı yaşadığı sıkıntılardan kurtarmayı hedefliyor. Alınacak olan emekli primi sadece yıl üzerinden toplam her sene iki bayram olarak yasa içinde yer alıyor. Emekli olanların sorunlarını çözümleyen devlet her türlü desteğini hem millet üzerinden hem emeklilere yaptığı yardımlarla esirgememektedir.Emeklilere Ne Kadar İkramiye Verilecek?

Yaklaşık olarak uzun bir araştırma ardından sonuçlanan rakam belli oldu. Her emekli olan vatandaş için verilecek miktar tutarı yaklaşık 1000 TL olarak netlik kazanmıştır. İki bayramda verilen 1000 TL para ile toplam emekliye verilecek tutar 2000 TL olarak verileceği kanıtlanmıştır. Ramazan bayramında emekliye verilen ikramiye kurban bayramında da verilecektir.  

Tüm emekli olanları kapsayan bu ikramiye gazisinden, şehit olanına kadar verilmesi planlanmıştır. Bu nedenle emekli olan kişiler rahat nefes alarak ikramiyesini dilediği gibi kullanabilecektir. Milyonlarca emekliye umut olan ikramiyeler yaklaşık tüm dünya genelinde ödenecektir. Türkiye genelinde bulunan 12 milyon emekli kişilerin toplamı bu paradan faydalanabilecektir. Her emekli olanın bu parayı hak etmesi ve dilediği gibi kullanması kendi kararı ile verilmektedir. Türkiye genelinde her geçen gün emekli olan insanların sayılarında artış görünmektedir.  

Bu artış içinde olan her emekli bayram ikramiyesinden fayda sağlayacaktır. Önceden düşünülen ve bir takım düzenleme ve hesaplarla ortaya çıkan ödenek emekli olan kişiye bayram sevinçlerini mutlu son ile tamamlatacaktır. Bankadan parayı alan kişiler hiç bir karşılık ödemeden emekli bayram parasını kullanabilecektir. Devlet tarafından yapılan bu düzenlemede her emekliliğe hak kazanan kişiyi kapsıyor.


Kimler Bu İkramiyelerden Faydalanabilecek


Emeklilerin yanı sıra bu ikramiyeden faydalanacak kişilerden gaziler, vefat eden emekli eşi, dul olan kişiler ve yetim olan kişiler olarak belirlenen ikramiyeler hazır olarak günün dolmasını beklemektedir.  
Ayrıca 75 yaş üstü olan emeklilere ikramiye alımları olmaktadır. Birçok emekliye sürpriz olan bu karar sayesinde emekli alacağı ikramiye ile iki bayram sevinci yapmaktadır. Yeni yasalar içinde yürürlüğe giren kararda tüm emekli kesimini kapsamaktadır. Yani yeni emekliliğe hak kazanmış kişiler bile dahil olmaktadır.  

Yatacak olan emekli ikramiyeleri maaş gününde ödenmiş olacaktır. Emekli hem bayram ikramiyesini alacak hem kendi hak ettiği emekli parasını alacaktır. Verilecek olan bayram ikramiyesi şu anda en önemli gündem konusu olarak merak edilen sorulardan biri bu ikramiye her zaman bayramlarda verilecek mi diye birçok insanın merak konusu olmaktadır. Yasa kapsamı içinde olan karar her bayramlarda verilmesi planlanıyor.  

Bunu gösterecek zaman emeklinin aldığı ikramiyeleri medya en yakın takipçi olarak gündeme yansıtıyor. Toplum içinde ihtiyacı olan birçok yetim, öksüz ve dul olan kişiye kol kanat geren devlet her insanın yaşamında bayram ikramiyesi alınmasını sağlayarak mutlu bir bayram geçirmesini dilemektedir.


Bayramda Verilen İkramiye Her Bayram Verilecek Midir?


Büyük merak uyandıran konu yeni yasayı ele alarak emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesini düzenli olarak her bayram verilmesi planlanıyor. Aynı ödeneği alan emekliler ilerleyen yıllarda asgarinin artması nedeniyle zamlı ikramiye alabilecektir. Bu ödenecek olan ikramiyenin bundan sonraki yıllarda da devam edeceği yasal olarak açıklanmıştır.
 
Yasa kapsamı içinde olan emeklilerin ikramiyeleri yaklaşık 1000 TL olarak hesaplanmıştır. Emekli olan vatandaş ise bin bir soru ve cevapla bayram ikramiyelerini nasıl alacağını tartışır iken düşüncelerinin bir anda gerçekleşmesi büyük panik ve sevincin bir arada yaşanmasına vesile olmuştur. Devlet sözü ta anlamı ile bir güvencedir, bu nedenle yasal olarak onaylanan bu karar değişim göstermeden uygulanacaktır. Emekli maaşlarında düşük alan her kişinin alacağı ikramiye bir nevi birçok kişinin işine yarayacağı fikrinde olan devlet bu kararı severek ve isteyerek uygulamaktadır. Her yıl içinde hiç bir değişiklik göstermeyen yasaklar bu kuralla beraber uygulamada yer alacaktır. Beklentilerin yüksek olduğu bir toplum emekliye verilen ikramiye parasını milletin kararda payı olduğunu düşünmektedir.


Emekli Olan Kişiler Bu Bayram İkramiyesini Nasıl Alabilir?


Her emekli vatandaş kendi kullanmış olduğu ve her ay düzenli maaşını aldığı bir bankası vardır. Kullanılan bankalar üzerinden yatırılacak bayram ikramiye parası kişinin tercih ettiği banka üzerinden kendi hesabına yatmış olacaktır. Yani emekli olan vatandaş hem kendi emekli maaşını alabilecek hem bayram ikramiyesi olan parayı alacaktır. Bu nedenle sahip olunmak istenen ikramiyelere kısa zaman sonra kavuşacak olan emekliler o günü sabırsızlık içinde bekliyor. Maaş tahsis numaralarının son rakamına göre yapılan ödemeler her emekli kişiye yatırılarak alması sağlanıyor. Düşüncelerin gerçekleşmesi ve süre olarak yaklaşık haziran ayının ilk haftasında yatacak olan ikramiye aynı gün veya ertesi gün olarak yapılacaktır. Emekli olan vatandaşların alacağı bayram ikramiyeleri birçok kişinin maddi sıkıntısında çözüm olacağı düşünülüyor.  

Her kişi kendisine sorun yapmadan beklemeli ve yatacak olan para ile telefona mesaj gelecektir. Veya birçok kişi kendi hesabını kontrol ederek bayram ikramiyesi olan parayı yakından takip ederek alabilecektir. Hesap numarası ile atm ile yapılacak olan şifre girişimi ardından bakiye sorgulamada yatan tutarın görülmesi ile ortaya çıkmaktadır. Emekli kendi maaşını önceden almış ise yatırılan tutarı görmesi mümkün olacaktır. Kolay yöntemlerle alınan emekli ikramiyesini kullanacak olan emekli o anın tadını harcayarak çıkartacaktır.

Emekliyi Sevindiren Bayram İkramiyesi Bağ-Kur Olanların Yüzünü De Güldürecek

Emekliliğin yanı sıra bağ-kur borcu olanlar ve bağ-kurdan faydalanamayan kişiler içinde güzel haberlere yer bulunuyor. İşverenin ve iş sahibi olan kişilerin mecburi bağ-kur primleri yatırmaları olasılığı vardır. Birçok esnafın bağ-kur pirim borcu nedeni ile hastane işlemlerinden faydalanamadığı araştırmalar içinde yer alıyor. Bu nedenle yeni bir yapılandırma sistemi bağ-kurlu olan kişileri de kapsıyor. Pirim borcu olan kişiler taksit seçeneğini kullanabilecekler.  


Ayrıca bağ-kur olan müşteriler kendi istekleri üzere bağ-kurunu dondurabilecek. Bu durumda kişi kendisini yeniden toparlama şansını yakalayabilecektir. Kişiler kendi bağ-kur primlerini dondurduktan sonra sigortaya çevirme şansını yakalayabilecektir. Yeni yasa kapsamı içine giren emekliye bayram ikramiyesinin yanı sıra bağ-kurlu olan vatandaşlarda göz önünde bulundurulmaktadır. Yaptığı iş ile bağ-kur borçlanmasına giren iş sahiplerine destek çıkan devlet bu konuda da milletine sahip çıkmıştır. Devlet katkısı olan her emekliye olduğu gibi bağ-kur üzerinde sorun yaşayan kişilere de yardımcı olan devlet kolay yollar ile kişilerin işlenin yolunda olmasını sağlayacaktır.


Emekli Yeni Olan Kişiler Bayram İkramiyesinden Faydalanabilecek Mi?


Tüm emekli olan kişileri kapsayan yeni yasa yeni emekli olmuş ve ilk maaş alacak kişi için iki heyecanın bir arada yaşanması gerçekleşecektir. Her emekli olan kişiler için verilecek olan bayram ikramiyesi tabi ki yeni emekli olan kişileri de kapsama içine almaktadır. Yasalar gereği uygulanan ödemeleri alan her emekli düzenli olarak her yeni yıl içinde olan bayramlarda aynı heyecanı yaşayacaktır. Birçok vatandaş bu konu hakkında asılsız olduğuna dair söylemleri ile yanıldıklarını kanıtı olarak alacakları ikramiyeleriyle görecektir. Başbakan kararı ile öne sürülen emekliye ikramiye parası gündemde birçok tartışmalara neden olsa da gerçekler doğru yerini bularak verilen sözler tutulmaktadır.  


Emeklinin çektiği sıkıntıya duyarsız kalmayan devlet bu konuda ciddi bir yardım kararı vererek halkına destek olmaktadır. Yaşı orta olsun veya erken emeklilikten fayda sağlayacak kişileri kapsaması halinde her emekli düşünülmektedir. Yaşam şartlarının ağır olması nedeniyle geçim sıkıntısı çeken kalabalık ailelere umut kapısı olan emekli ikramiyesi ile her kişi sevincini göz ardı etmeden yaşamaktadır.


Engelli Kadrosunda Olan Emekli Vatandaşlar Bu İkramiyeden Faydalanacak Mı?


Genel olarak emekli olan her vatandaşı kapsayan ikramiye tabii ki engelli olan emekli vatandaşları da kapsıyor. Emekliliğe hak kazanan engelli ve raporlu olan vatandaş bayram ikramiye parasından faydalanacaktır. Aynı ve eşit değerde alan emekli ikramiyeleri tüm engelli olan emekliye de payını verecektir. Bu konuda duyarsız kalamayan devlet öncelikle engelli vatandaşlara destek sağlamaktadır.  
Engelli ve engelsiz olan vatandaş aynı ikramiyeyi alma hakkına sahiptir. Bu konuda herhangi bir ayrım yapmayan devlet tüm milletini düşünerek kararını vermektedir. Engelli olan vatandaşlarında emekliler gibi aynı gün içinde emekli ikramiye paralarını alacakları onaylanmıştır. Toplum içinde değer gören engelli vatandaşların sağlığı ve bakımına destek olan devlet bu konuda da duyarsız kalmamaktadır. Vatandaşlar ve engelli olan kişileri ayrı tutmayan devlet her zaman öncelik hakkını engelli vatandaşına vermiştir.  

Uzun yıllar engelli olan bedeni ile çalışan kişiler ve vatandaşların her anlamda ön planda olmasını unutmayan devlet bu projede her emekliyi düşündüğü gibi engelli olan emeklileri de düşünmüştür. Tüm hizmet ve destekten faydalanan engelli vatandaşlar için bayram ikramiyesi alınarak kullanılmaktadır.


Hangi Ayda Emekliye Bayram İkramiyeleri Yatacaktır?


Mayıs ayında yürürlüğe giren emekli ikramiyeleri haziran ayında verilmesi gündemde ayrıca emeklilere verilecek olan miktar arife günü veya bir gün öncesi de olabilir. Haziran ayının ilk haftası diye gündem konusu olan ikramiye medya tarafından açıklaması yapılmıştır. Yakın takip içinde olan medya gündem haberlerini ve özellikle emeklilik ikramiyesi parasını yakından takip ederek konuyu gün içinde tutmayı başarmıştır.  

Çok konuşulan haberin vaatler olarak bir çok kişi tarafından yalan ve asılsız olarak gündeme atılmıştır. Ortaya atılan haberin asılsız olmadığı bir çok medya ve online üzerinden takip edilerek onaylandığı duyurulmuştur. Ayrıca tüm aylık alan kişilerin ve emekli olanların emekli ikramiyesinden faydalanacağını duyuran başbakan tüm milletine çift sevinç ve bayramı bir arada yaşatacaktır. Uzun bir aranın ardından gündeme bomba gibi düşen haber tam bir şok etkisi yaratarak emekli olanlara güzel sürpriz yapılmasını sağlamaktadır. Emekli olan her insan uzun zamandan beri böyle bir beklenti içine girerek her yıl bu bayram ikramiyesini düşünmektedir.


Birçok Devlet Memuru Olan Kişiler Bu Durumdan Faydalanabilecek Mi?


Emekliyi kapsayan bayram ikramiyesi devlet çalışanlarını kapsıyor mu diye binlerce insan merak etmektedir. Yeni yasa kapsamında emeklilik dışında olan devlet memurlarına göre bir durum söz konusu olmamaktadır. Devlet memuru olan kişiler yaklaşık olarak aldığı maaş ile rahat geçimini uygular iken emekli olan vatandaş daha fazla sıkıntılara giriyor. Memurlar için yeni sistemler düşünülüyor fakat bu aşamada yeni gündem konusu olmayan devlet memuru bu konuda bir pay alamayacaktır. İleri ki yıllar içinde farklı ve değişik yasaların uygulamalarında mutlaka devlet memurlarının da kapsayacağını belirten başbakan bu konuda şu an yeni bir bilgi paylaşımı olmadığını duyurmaktadır.


Değişen Ve Gelişen Yeni Sistemler Emeklilerin Yüzünü Güldürüyor?


Emekliliği olan her vatandaş için bayram ikramiyesi veren devlet milletin geleceğe dair rahat bir yaşamı olması adına verilen kararı onaylamaktadır. Emekli olan kişinin devletten beklentisi karşılanarak tüm ihtiyaç ve bakım parası olarak verilen ikramiye tüm emeklinin işini kolaylaştırmaktadır. Yasaların yeni gündemde olması ve birçok emekli olan kişinin bu ikramiyeyi beklediğini bilet devlet sonunda halkın yüzünü bayramda sevindirmiştir. Çok konuşulan bu bayram ikramiyesi genel olarak birçok kişi için verilmeyeceği düşünülmüştür. Her zaman devletin sözü verilen bir senet gibidir. Emeklilerin çektiği tüm sıkıntıları göz önünde bulunduran devlet milletin öncelikle emekli ikramiyesinin bir kez verileceğini düşündürmüştür. Tüm halkın bu konuda yanıldığını ve yaklaşık her yıl içinde iki kez bu paranın ikramiye olarak emekliye verilmesini uygun gören devlet tüm milletin onayını almaktadır.


Emeklilere Verilecek Olan Bayram İkramiyesi Nasıl Gündem Konusu Olmuştur?


Gün içinde haberleri takip eden her emekli ve milletin yaklaşık olarak sevinci gerçekleşerek medya üzerinden duyduğu emeklilere bayram ikramiyesini tam anlamda sevinç içinde kutlamaktadır. Gündem haberlerinde ön planda yer alan haber emekli vatandaşlar için büyük bir beklenti konusunu getirmiştir. Devletin zirve gündemi olan konuların başında gelen emeklilere bayram ikramiyesi birçok emekli olan vatandaşın işini görecektir. Her bayramda alınacak olan bu ikramiye her fakir olan emeklinin hayalini gerçekleştirmeyi başarmaktadır. Emekli olup çalışmayan insanlar arasında birçok maddi sıkıntı çeken kişiler için bu ikramiye tam anlamıyla yardım parası olarak hemen hemen her eve girecektir.  
 

Ekonomi Türkiye

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 14:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevinc
Sevinc - 8 ay Önce

Neden bu ikramiyeden engelli aileleri yararlanamıyor zaten zor geçiniyoruz bu ikramiye bizimde hakkınız devlet bizleri neden ayırıyor acaba

Sevinc ozkan
Sevinc ozkan - 8 ay Önce

Neden bu ikramiyeden engelli aileleri yararlanamıyor zaten zor geçiniyoruz bu ikramiye bizimde hakkınız devlet bizleri neden ayırıyor acaba

SIRADAKİ HABER