banner17

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2018

Ziraat bankası Türkiye'nin 3 kamu bankasından biri ve en eski olanıdır. Memleket sandıkları olarak Mithat paşa tarafından kurulan banka daha sonraları banka şubelerine döndürülmüştür.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2018

Ziraat bankası Türkiye'nin 3 kamu bankasından biri ve en eski olanıdır. Memleket sandıkları olarak Mithat paşa tarafından kurulan banka daha sonraları banka şubelerine döndürülmüştür. Bankanın bu kadar köklü olması nedeni ile yaptığı tüm işlemlerde bir yönetmeliğe ve ortak harekete dayanmaktadır. Yurt içinde 1.812 banka şubesi bulunan banka 18 ülkede 95 farklı noktada faaliyet göstermektedir. 


Ortak hareket prensibine göre hareket eden banka Dünya genelinde aynı günler ve saatler arasında çalışmaktadır. Tüm şubelerinde saat 09:00 da başlayan çalışma saatleri akşam 17:30 itibari ile sona ermektedir. Ayrıca tüm banka şubelerinde 12:30-13:30 arası öğle arası olarak belirlenmiştir. Hafta sonları çalışmama kararı alan ziraat bankası ayrıca resmi gün ve tatillerde de çalışmamaktadır. 


Ancak bankanın çalışmadığı saatlerde de müşteriler mağdur olmamaktadır. Banka şubelerinin kapalı olduğu hafta sonları, resmi gün ve tatiller de bankacılık işlemleri olan kullanıcılar işlemlerini ATM'ler, telefon bankacılığı ve internet bankacılığı aracılığı ile yapabilmeleri mümkündür. Ayrıca banka şubelerinin kapalı olduğu günlerde yaşanan olası sorunlarda en üst mevki olan ziraat merkez numarasına ulaşmak da oldukça kolaydır. Bu da müşterilerin işlemlerini güven içerisinde yapmalarını sağlar.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER