banner17

Kartımı “ATM” Yuttu Ne Yapmalıyım?

Büyük umutla ATM'yi gidip, cüzdanınızdan kartı çıkardınız. Büyük bir hevesle canlı canlı Liraya kavuşmak tek hayaliniz. Taktınız kartı ATM'ye, aman Allah'ım o da ne? Bankamatik taarruza kalkıp kartı yuttu eyvah! Ne yapacağım şimdi kara-kara düşünmeye başladınız! Üzülmeyin dünyanın sonu değil! Gelin bi haberimizin detayında kaybolun. Bakalım sorununuzu çözebilecek miyiz?

Kartımı “ATM” Yuttu Ne Yapmalıyım?

Üstünüzde nakit yok ya da paranız var lakin ATM’den bankacılık işlemi yapacaksınız. İlla sadece para çekmek için ATM’yi kullanmayız. Sözü fazla uzatmayayım. Bankamatiğe gittiniz herhangi bir işlem yapmak için kartınızı ATM’ye soktunuz, gerekli işlemi yaptıktan sonra biraz durakladınız işte o anda zalım ATM taarruza geçerek kartınızı yutar. Benim başıma gelmişti. Kaç TL çekeyim diye düşünürken her halde biraz fazla düşünmüşüm kartımı yuttu, ver dedim vermedi. Neyse ki o an mesai saatleri geçmemişti ki güvenlikten yardım isteyerek silah zoruyla geri alabildik kartı. Nerde kalmıştık? “Kartımı ATM Yuttu Ne Yapmalıyım”? Bu içeriği okuyorsanız sizde ATM’ye kart yutturan mağdurlardansınız.

Eğer mesai saatleri dışında kartınızı ATM’ye kaptırdıysanız umutsuzluk vermiş gibi olmayayım lakin geçmiş olsun bir şey yapamazsınız. Tek yapacağınız iş bir tabure ya da sandalye alıp sabaha kadar ATM’nin önünde nöbet tutmak. Saat 09.00’a kadar. Sanki biraz öfkelenmiş gibi hissettim sizi durun kızmayın öyle bir şey yok. Kartı geri alamazsınız banka kapalı olduğu için, ancak ATM’yi kırarak alabilirsiniz o da biraz aşar. Kullandığınız bankanın müşteri numarasını arayarak durumu bildirin. Herhangi bir duruma karşı ,sonra ATM’nin başından gidersiniz, sonra teknoloji bu ya, kartı bir anda geri verir lakin siz olmayıp başkasının eline geçer, sonrasında şifresiz harcama yapar. Allah muhafaza diyelim olur mu? Olur. Sonuçta garip bir dünyada yaşıyoruz.

Velhasıl o gün kartsız kaldınız bankanın mesai saati dışında kaptırdığınızı varsayıyorum bu yazıyı okuyorsanız. Yoksa banka açık sizde kartı ATM’ye yutturdunuz orda görevliler varken mobilden “Kartımı “ATM” Yuttu Ne Yapmalıyım”? Google üzerinden arama yapacağınızı sanmıyorum. Yoksa ters mi düşünüyorum? Yapar mısınız? Direk balıklama dalın bankaya, güvenliğe gidip sorunu anlatın tak 5 dakika sonra kartınız elinizde. Aman diyorum aman! Sakın haaa veznedeki görevlilere gitmeyin sabah biraz asabi oluyorlar, özellikle bayan görevliler biraz hırçınlar. Sanki ne iş yapıyorlarsa akşama kadar oturdukları yerden para kazanıyorlar birde fırçalıyorlar rahatlıktan olsa gerek.


Sevgili “Ekonomi Türkiye” misafirlerim siz-siz olun sakın acele iş yapmayın. Atalarımız ne güzel söylemiş; “Acele giden ecele gider”, “Sakla Samanı Gelir Zamanı”, “Bankadan Dost Krediden Post Olmazmış” Aşkı Ben Mi Yarattım? Yuvasız Kuşlar? Lütfen kartınızı ATM’de unutarak "Kartımı “ATM” Yuttu Ne Yapmalıyım" bana böyle bir yazı daha yazdırarak yormayın başka yazılarımda görüşmek üzere efendim….

Abuzer Gadayıf  - Boş Yazar


 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER