banner17

Aktif Bank IBAN Sorgulama

Aktif Bank, eski adıyla Çalık Bank 1999 yılında Çalık Holding tarafından kurulmuştur. 2008 Yılında Aktif Bank adını alan bankanın, Türkiye'de hizmet veren diğer bankalardan farkı şube anlayışından ziyade alternatif dağıtım kanalları ile banka sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırmıştır.

Aktif Bank IBAN Sorgulama

Aktif Bank, eski adıyla Çalık Bank 1999 yılında Çalık Holding tarafından kurulmuştur. 2008 Yılında Aktif Bank adını alan bankanın, Türkiye'de hizmet veren diğer bankalardan farkı şube anlayışından ziyade alternatif dağıtım kanalları ile banka sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırmıştır. Aktif Bank'ın İstanbul, Ankara, Bursa, Kayseri, İzmir ve Gaziantep' te olmak üzere 8 adet şubesi bulunmaktadır.
 

Kurumsal, Ticari, Bireysel bankacılığın yanında iştirakleri ile güçlü bir banka profili çizmektedir. Aktif büyüklüğü 9.5 milyar TL olan Aktif Bank kurumsal bankacılığa yeni soluk getirerek kurumsal şirketlere finansal danışmanlık yaparak bankacılık çizgisinin bir adım ilerisine gitmeyi başarmıştır. Aktif Bank müşterileri birçok işlemi, Aktif Bank mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden gerçekleştirir. 2006 yılından bu yana bünyesine kattığı iştirakleri ile gücüne güç katarak dünya bankaları piyasasındaki yerini korumayı başarmıştır.
 

IBAN Numarası Nedir?

IBAN numarası, bugün 33 ülkenin kullanıldığı Avrupa Birliği düzenlemeleri ile yürürlüğe konulan, uluslararası para gönderme işleminin hızlı, masrafı düşük ve hatasız olması için geliştirilmiş hesap numarasıdır. Avrupa Birliği düzenlemelerle IBAN numarasının en fazla 34 hane ile sınırlandırmıştır. IBAN numarası hane sayısı ülkelerin inisiyatifine bırakılmıştır. Türkiye IBAN numarası hane sayısının 26 olarak belirlemiştir.

2010 yılında hayatımıza giren IBAN numarasının ilk 2 hanesi ülke kodu, sonraki 2 hanesi ise kontrol numarasıdır. Türkiye içi IBAN ülke kodu TR, Almanya için DE şeklinde kodlanmıştır Kontrol basamağından sonraki 5 hane banka hanesi olarak kodlanmıştır. Banka kodundan sonraki 16 hane hesap numarasıdır. Her bankanın IBAN kodu farklı olduğu gibi her hesabın da IBAN numarası birbirinden tamamen farklıdır.
 

Aktif Bank IBAN Sorgulaması Nasıl Yapabilirim

Aktif Bank müşterileri Hesaplarının IBAN numaralarını sorgulamak için Aktif Bank çağrı merkezini arayarak öğrenebilirdiniz. Aktif Bank şubelerinden ve mobil uygulaması ile de hesabınıza ait IBAN numaranızı öğrenebilir, para gönderme, para yatırma işlemleriniz hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye'de hizmet veren bankalar arasındaki Aktif Bank dünya çapında aldığı 147 bankacılık ödülü ile başarısının haklı gururunu yaşamaktadır. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER