banner17

Aktif Bank Hesap Kapatma

Bankalarda insanların bir hesap açtırmaları için birçok sebepleri bulunuyor. Bu sebeplere dahil olarak bazı yasal zorunluluklar ve gereksinimleri sayabilmemiz mümkündür.

Aktif Bank Hesap Kapatma

Bankalarda insanların bir hesap açtırmaları için birçok sebepleri bulunuyor. Bu sebeplere dahil olarak bazı yasal zorunluluklar ve gereksinimleri sayabilmemiz mümkündür. Ancak insanlar bu banka ürünlerine başvuruyor veya bankalarda hesap açtırıyor olsalar dahi, genellikle bir banka hesabının açılması işleminin temel nedeninin birikimleri bir noktada toplamaktan kaynaklandığı görülebiliyor. İnsanların belli bir zamandan sonra bu banka hesabına olan ihtiyaçları ortadan kalktığı zaman ise kapattırma yolunu izlerler. Maaş yatırılan banka değişikliği olmuş olabilir, bireyler birikimlerini başka alanlarda değerlendirme kararı vermiş olabilir gibi nedenler sıralanabilir.
 

Bu durumlarda bireyler banka hesaplarını kapattırmak ister. Ancak bu noktada bazı dikkat edilecek hususlar bulunuyor. Aktif Bank müşterisi olan ve hesabını kapattırma yolunu izleyecek bireylerin de bu hususlara dikkat etmeleri gerekiyor.
 

Aktif Bank Hesabınızı Kapattırmadan Önce

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamalar ışığında bir bankada bulunan hesabınızı kapattırabilmeniz için şubeye gitme zorunluluğunuz bulunmuyor. Farklı kanallardan da hesap iptali yaptırabilirsiniz. Aktif Bank müşterileri için de geçerli olan hesap kapattırma adımlarına geçmeden önce bankadaki hesabınızda (kredi kartı olsun veya banka kartı olsun) hiçbir borç ibaresi bulunmaması gerekir. Taksitleri ilerleyen dönemlere denk gelen ya da borç ibaresi bulunan kartları kapatabilmeniz için bu kartların ya dönem taksitlerini kapatmanız ya da hesaptaki borcu sıfırlamanız gerekecektir. Kart aidatlarınız veya kart işletim ücretiniz bulunuyorsa bunları da sıfırlamanız yerinde bir karar olacaktır.
 

Aktif Bank Hesabını Kapatmak İçin İzlenecek Adımlar

Borcunu sıfırlamış olan Aktif Bank müşterisi artık hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilir. Bunun için izlenecek yöntemler ise;

*Şubeden hesap kapattırma işlemlerinde gereken bazı belgeler bulunuyor. Bunun için hesap cüzdanı, hesap kapattırma dilekçesi ve kimlik bankanın şubesine temin edilmelidir. Hesabınızın kapatma işleminde hazır olarak sunulan dilekçelerden kullanabilme imkanınız da bulunuyor.

*Telefon bankacılığında hesap kapattırma işlemi yapmanız için Aktif Bank operatörlerine bağlanmalısınız. Gereken bazı şifre işlemlerin doğrulamasını yapmanızın ardından hesabınız kısa sürede kapatılır.

*İnternet şubeleri veya ATM makinelerinde hesap kapattırma işlemi yapacak Aktif Bank müşteriyse yine gerekli şifre işlem girişlerini sağladıktan sonra hesaplarını kapatabiliyorlar.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER