banner17

Sehven Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?

Sehven EFT, yanlışlık yapılmış bir EFT işlemidir. Peki sehven yapılan EFT nasıl iptal ettirilir? Sehven yapılmış olan herhangi bir bankacılık işlemini iptal ettirmek için çok hızlı hareket etmek gerekir.

Sehven Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?

Sehven EFT, yanlışlık yapılmış bir EFT işlemidir. Peki sehven yapılan EFT nasıl iptal ettirilir? Sehven yapılmış olan herhangi bir bankacılık işlemini iptal ettirmek için çok hızlı hareket etmek gerekir. EFT işlemi iş günleri içerisinde yapılmamışsa, bir sonraki iş gününe kadar iptal ettirilebilir. EFT işlemlerinde, para karşı tarafın hesabına iş günleri içerisinde yapılır. Para transferi işleminde, yazılan Iban no veya isim bir başkasına aitse, bu işlemi iptal ettirmek gerekir. Fakat böyle bir isim veya hesap yoksa, işlem otomatik olarak iptal edilir.

Eft işlemi nasıl iptal edilir, diye merak edenler aşağıdaki yöntemleri okuyarak, EFTlerini iptal ettirebilirler.

EFT Nasıl İptal Ettirilir?

Sehven yapılan Eft işlemlerini iptal ettirmek için, EFT yapılan bankanın müşteri hizmetlerini aramalısınız. Banka, eğer onaylanmamış ve hesaba yatmamış bir para varsa, bunu iptal edecektir. Eğer onaylanmış bir para transferi ise, bu işlemin iptali soz konusu olmaz. Bankadan çıkıp ,bir bankanın herhangi bir müşterisinin hesabına yatırılmış olan para, müşteri tarafından kabul edilmediği sürece, hesaptan çıkarılmaz.

EFT Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

EFT işlemlerini iptal ettirmek, bazı durumlarda imkansız olduğundan, EFT işlemi yapılırken oldukça dikkatli davranmak gerekir. EFT Yapılacak Iban no isim soy isim şube kodu birkaç kere kontrol edilmeli, doğru yazıldığından emin olunmalıdır. Özellikle yüksek miktarda para transferleri yapılırken, aşırı dikkatli olunmalı, para miktarı,banka adı Iban numarası karşı taraftan teyit edilmeden EFT yapılmamalıdır.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 01:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER