banner17

Son Dakika Gram Altın Ne Kadar?

Altının son aylarda yükselişi devam ediyor. Son dakika güncel olarak altının fiyatı 184,73 tl. Altın son aylarda güvenilir bir yatırım aracı olarak görülmesinden dolayı alım fazla olması sebebi ile yükselişine devam ediyor.

Son Dakika Gram Altın Ne Kadar?

Sondakika Gram Altın Ne Kadar?

Altının son aylarda yükselişi devam ediyor. Son dakika güncel altın fiyatı 184,73 tl. Altın son aylarda güvenilir bir yatırım aracı olarak görülmesinden dolayı alım fazla olması sebebi ile yükselişine devam ediyor. Yaz ayları düğün ayları olarak görüldüğü için yükselme sebepleri arasında da görülüyor. Bunun yanında bir çok uzmanın birleştiği nokta altının fiyatının artması yönünde ve şu günlerde altın almak için iyi bir fırsat olarak görülüyor. Özellik ile orta ve uzun vadede altına yatırımın kazançlı olacağı yapılan analiz ve yorumlar arasında bulunuyor. Şunu da yapılan analiz ve yorumlar arasında özellik belirtildiği için söylemek gerekir, şuan dünyada oluşan ticaret gerilimi de altın fiyatlarının artmasına sebep oluyor. Dünyada oluşan ticaret gerilimi azaldığı takdirde altın fiyatları normal bir seyir ile devam edebilir. Ama o zamana kadar direnç seviyesinin kırılması halinde altın fiyatları yükselmeye devam edecektir.
 

Altın Analizi

Altın fiyatları şubat ayının son haftasından başlamak üzere yükselişe geçti. Şubat ayının başında altın 162 tl iken şu an mayıs itibari ile 180 tl'nin üzerine geçmiş durumda. Altın almak isteyenlerin en çok merak ettiği altın fiyatları yükselmeye devam eder mi sorusu.

Altın fiyatlarında ons olarak bir değerlendirme yapılır ise 1350 dolar seviyesinde güçlü bir direnç oluşumu devam ediyor. Kısa vadede fiyatın aşağı yöne doğru ineceği yapılan uzman değerlendirmeleri arasında bulunuyor. Ama uzun vadede düşünüldüğü zaman altının değerinin yükseleceği de yine yapılan uzman yorumları arasında. Zaten altına yapılan yatırımda kazançlı çıkmak için belli bir bekleme süresi bulunuyor. Kısa bir zaman dilimi içerisinde altından büyük karlar elde etmek mümkün değil iken uzun vadeli yapılacak olan altın yatırımda muazzam kazanç elde etmek mümkün.
 

Altın Fiyatları Tün Dünyada Takip Ediliyor

Altının fiyat aralığı tüm dünyada özellik ile finans piyasaları tarafından takip ediliyor. Bunun sebebi iyi ve güvenli bir yatırım aracı olmasından geliyor. Bunun yanında çok eski zamanlardan beri altın ekonomik anlamada sermaye oluşturan bir araç durumunda olmuştur. Zamanla da belli bir varlığa sahip olmak için altının yerine kağıt para geçmiştir. Ama her anlamada altın büyük bir yatırım aracı olmaya devam ediyor. Son zamanlarda güvenli olarak da görülmesi yüzünden altın fiyatları artarak devam ediyor.
 

Altının Değerli Olma Sebebi

Altın her zaman yatırımcılar için iyi bir yatırım aracı olarak görülmüştür. Düzenli bir yükselişi vardır. Düşüşe geçse dahi büyük kayıplar yaratmaz. Beklenildiği zaman eski değerine mutlaka ulaşacaktır.

Çok değerli olması içinde bir çok sebep vardır. Az bulunur, işlenerek tüketiciye ulaşır. Saf haldedir. Hiçbir hava koşulunda bozulmaması sebebi ile de saklanmaya uygundur. Bir çok kişi parasını altına yatırır ve uzun yıllar saklar. İhtiyaç halinde gidip bozdurarak elde olan altını nakit paraya çevirmek de oldukça kısa süren ve basit bir işlem olarak görülüyor.
 

Altın Fiyatları

Altın satış fiyatları; 24 ayar gram altın fiyatı 185 tl fiyattan satılıyor. 22 ayar gram altın ise 169 tl. Altının ons fiyatı 1307 tl fiyata ulaşmış durumda. Çeyrek altın 310 tl, tam altın 1234 tl'ye satılıyor.

Teknik anlamda uzmanların altının çıkışı ile ilgili yorumlara bakıldığında kısa vadeli bant hareketleri 1307 dolar değerinde bir gevşeme gösteriyor. Eğer ki ons altın bu hareketi kalıcı olarak izlediği takdirde, 1300 dolar seviyesine doğru bir satış hareketi devam edebilir. En yakın olarak görülen direnç noktası 1321 dolar seviyesi. Eğer bu noktada kalıcı olarak bir seyir izlenmediği takdir de geri dönüşler de bekleniyor. Beklenen en düşük destek noktası olarak görülen değer 1295 seviyesi.
 

Çeyrek Altın Kaç Gram Gelmektedir

Ülkemizde çeyrek altın olarak satılan altının gram olarak ağırlığı 1,75'dir. 22 ayar olarak üretilir. Satış fiyatı satıldığı yere göre oynama yapabilir. Bir çok kişinin alır iken tercih ettiği bir altın türüdür. Özellik ile düğünlerde altın fiyatları çok yükselmeden önce tercih edilerek satılır iken günümüzde artık gram altın çok tercih edilmektedir. Hatta 0,5 gram altının üretimi de başlamış ve çok satılmaya, tercih edilmeye başlamış durumda.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER