banner17

Güncel Yarım Altın Fiyatı

Ülkemizde sıkça yaşanan siyasi değişimler ve küresel çalkalanmalar, borsa, altın ve dolar zincirini de derinden etkiliyor. Altının önlenemez yükselişi son dönemde tam gaz devam ediyor.

Güncel Yarım Altın Fiyatı

Güncel Yarim Altin Fiyati

Ülkemizde sıkça yaşanan siyasi değişimler ve küresel çalkalanmalar, borsa, altın ve dolar zincirini de derinden etkiliyor. Altının önlenemez yükselişi son dönemde tam gaz devam ediyor. Bu da insanların düğünlerde ve özel günlerde altın takmasını ve altın üzerine birikim yapmasını zorlaştırıyor. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte düğün sezonu da hızlı bir şekilde açılmış oldu. Düğünlerin başlaması ile birlikte düğün sahipleri ve akrabaların altın alma telaşı başladı. Son zamanlarda yakınınıza götürmek için alacağınız altının fiyatı sürekli değişiklik gösteriyor ve genellikle de bu değişiklik artış olarak kendini gösteriyor.

Yakınınızın düğününe hediye olarak götürmek isteyebileceğiniz, güncel yarım altın fiyatı, alış 589,08 satış ise, 604,28 olarak alıcı buluyor. Altındaki bu önemli yükseliş, düğün yapacakları da kara kara düşündürüyor. Düğün hazırlıkları yapmadan önce tedbirinizi almanız ve bütçenizi bu altın yükselişine göre ayarlamanız çok önemlidir. Altındaki iniş ve çıkışların en önemli sebebi ise, siyasi ilişkiler, ülkemizin politik yapısı ve ekonomideki durumlardır. Çok kısa bir zaman içinde altın büyük değer kazandı. Bu da altın yatırımcılarının yüzünü güldürürken altın borcu olan ya da yeni düğün yapacak kişileri üzdü.

Altın Yatırımı Yapacaklara Tavsiyeler

Altın yatırımcısına uzun vadeli yapıldığı zaman kazanım sağlıyor. Bunun dışında kısa vadeli bir yatırım yapmayı planlıyorsanız altın fiyatları yüksekken altın almamaya özen göstermelisiniz. Altın son zamanların en yüksek seviyesini görerek kısa bir süre içinde zirveye ulaştı. Altındaki bu yükseliş ise güncel yarım altın fiyatı ile doğrudan gözlemlenebiliyor. Yastık altında biriktirilen altınlar kısa bir süre içinde büyük değer kazandı. Fakat kısa vadeli olarak şimdi altın almak çok doğru bir karar gibi görünmüyor. Altındaki bu dalgalanmalar seçim aşamasına girmemiz ile birlikte daha da artabilir ve siyasi değişimlere ve gerilimlere bağlı olarak seyredebilir. Bu nedenle uzun vadeli yatırımcıların bir süre daha beklemesi doğru bir karar olarak görülebilir. Fakat kısa vadede çok para kazanmak istiyorsanız altına yönelmemenizi tavsiye ederiz.

Altın Fiyatlarında Son Durum

Altın fiyatlarındaki son durum, her an hatta her saniye değişebilir. Siyasilerin bir sözü ya da bir tavrı bile çok kısa bir süre içinde piyasaların alt üst olmasına neden olabilir. Altın fiyatlarının düşmesi için piyasanın durağanlaşması ve daha sakin bir siyasi ortamın hakim olması ile ancak mümkün olabilir. Fakat seçim sürecine giren ülkemizdeki dalgalanmalar, piyasa yorumcularına göre bir süre daha bu şekilde devam edeceğini gösteriyor. Altın yatırımcısı, güncel yarım altın fiyatı ile karşılaşınca kısa bir şaşkınlık geçirebiliyor.

Son yılların zirvesinde yer alan altın, bu aralar sadık yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam edecek gibi görünüyor. Ülkemizde sıkça annelerimizin yaptığı yastık altı birikimleri belki de ilk defa bu kadar değer kazanmış oldu. Seçimden sonraki siyasi değişimler ve politik olaylar da altındaki değerin nerede sabitleneceğine önemli etki edecek. Siyasilerin ağzından çıkan tek bir söz bile piyasaların hareketlenmesinde önemli rol oynuyor.

 Siyasi İlişkilerin Altına Etkisi

Siyasi ilişkilerimizin gerilmesi, altındaki yükselişin en önemli nedenleri arasında yer alıyor. Siyasi diyaloğumuzu ne zaman normalleştirir ve daha saki bir politika izleyebilirsek altın da o zaman gerçek değerini bulacaktır. Altındaki hareketlenmeler, özellikle de esnafı zaman zaman zor durumda bıraktığından fiyatının sabitlenmesi, ekonominin düzelmesi açısından büyük önem arz eder. Siyasilerin tavırları ılımanlaştıkça ekonomide durum da bir o kadar sakinleşiyor. Bu nedenle yatırım yaparken tüm bu etkenleri göz önünde bulundurmanız ileride daha rahat bir yaşam sürmenize yardımcı olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER